Plugins - wpForo Forum - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (1735 entries)

en: Syntax highlighting for forum posts, automatic language detection and multi-language code highlighting.
tr: Forum postları için sintaks vurgulaması, otomatik dil saptaması ve çok dilli kod vurgulaması.

en: Allows you to create topic prefixes and prefix groups to categorize topics. Also, it allows you to add, edit, delete topic tags and convert them to prefixes.
tr: Konuları kategorize etmek adına konu ön ekleri ve ön ek grupları oluşturabilmenizi sağlar. Aynı zamanda konu etiketlerini eklemenizi, düzenlemenizi, silmenizi ve ön eklere dönüştürebilmenizi sağlar.

en: Your user level does not have appropriate permission to view the content
tr: Kullanıcı seviyeniz içeriği görüntülemek için yeterli izinlere sahip değildir

en: You do not have permission to view the content
tr: İçeriğe bakmak için yeterli izniniz bulunmamaktadır

en: Can enter topic
tr: Konuya girebilir

en: Can enter forum
tr: Foruma girebilir

en: No Title
tr: Başlık Yok

en: Reply Editor
tr: Editöre cevap ver

en: Topic Editor
tr: Konu Editörü

en: Bottom
tr: Alt

en: Top
tr: Üst

en: Toolbar Location in Editor
tr: Editördeki araç çubuğu konumu

en: Forum SEO Description
tr: Forum SEO Açıklaması

en: You can use the asterisk (*) in any URL segment to match certain patterns. For example, https://example.com/community/news/* would match all subforums and topics of the New forum: https://example.com/community/news/sport/. If you want to hide the whole forum from indexing of search engines you can use the asterisk after your forum base URL: https://example.com/community/*
tr: Belli başlı desenleri eşleştirmek için yıldız (*) işaretini herhangi bir URL bölmesinde kullanabilirsiniz. Örnek olarak https://example.com/community/news/* kuracağınız şu yeni forumun kendisi ve alt forumları ile eşleşir: https://example.com/community/news/sport/. Tüm forumunuzu arama motorlarının endekslemesinden gizlemek isterseniz yıldız işaretini forum ana URL'nizin ardından kullanabilirsiniz: https://example.com/community/*

en: Enable Options Cache
tr: Önbellek Seçeneğini Etkinleştir

en: No posts found
tr: Gönderi bulunamadı

en: Topic starter
tr: Konu başlatıcı

en: Threaded Layout - Display Sub Forums with Parent Forums
tr: Zincir Düzen - Üst Forumlar İçeren Alt Forumları Görüntüle

en: Clean Up
tr: Temizle

en: wpForo Polls addon is disabled!
tr: wpForo Anket eklentisi devre dışı bırakıldı!

en: Update CSS >>
tr: CSS güncelleme >>

en: Please update wpForo addons CSS style to make compatible with the current version of wpForo.
tr: Lütfen wpForo'nun mevcut sürümüyle uyumlu hale getirmek için wpForo eklentilerinin CSS biçimini güncelleyin.

en: Action Required!
tr: Eylem Gerekli

en: dismiss
tr: reddet

en:  Your addon version is not compatible with the current version of wpForo. Please update the addon or downgrade wpForo to 1.7.7
tr: Eklenti sürümünüz wpForo'nun mevcut sürümüyle uyumlu değil.Lütfen eklentiyi güncelleyin veya wpForo 1.7.7 sürümünü indirin

en: Front - Can access to add topic page
tr: Ön - Konu sayfası eklemek için erişebilir

en: Allows to create topic custom fields and manage topic form layout with a form builder. Adds topic search options by custom fields
tr: Bir forum oluşturucu ile konu özel alanları oluşturmanıza ve konu formu düzenini yönetmenize izin verir.Özel alanlara göre konu arama seçenekleri ekler

en: Can reply to own topic
tr: Kendi başlığına cevap yazabilir

en: Ultimate Member Profile for the whole website including forum.
tr: Forumda dahil olmak üzere tüm sitede Ultimate Member Profilleri.

en: BuddyPress Profile for the whole website including forum.
tr: Forum dahil tüm sitede kullanılacak BuddyPress Profili

en: wpForo Profile for the whole website including forum, comment authors, post authors and etc...
tr: Forum, yorumlar ve sitenin diğer bölümlerinde kullanılacak wpForo Forum Profili...

en: wpForo Profile only for the forum, WordPress Profile for others, including comment authors, post authors and etc...
tr: Sadece Forum, yorumlar ve forumun diğer bölümlerinde kullanılacak wpForo Forum Profili...

en: Profile Page
tr: Profil Sayfası

en: Mentioned post excerpt
tr: Bahsedilen alıntı

note: Author of the plugin
en: gVectors Team
tr: gVectors Ekibi

en: Overwrite WordPress Reset Password Emails
tr: Wordpress Parola Sıfırlama E-Postasının Üstüne Yaz

en: Short
tr: Kısa

en: Full
tr: Tamamı

en: Protect your forum from spam user registration!
tr: Forumunuzu spam kullanıcı kaydından koruyun!

en: Synced with user role
tr: Kullanıcı rolü ile senkronize edildi

en: Create Account
tr: Hesap Oluştur

en: {new}
tr: {yeni}

en: configure
tr: yapılandır

en: I got it, please dismiss this message
tr: Anladım, lütfen bu mesajı reddet

en: No new posts found
tr: Yeni gönderi bulunamadı

en: Please note, that forums can be displayed with different layouts %1$s, just edit the top category (blue panel) and set %2$s. Child forums inherit the top category (blue panel) layout.
tr: Forumların %1$s farklı düzenlerle görüntülenebileceğini, en üst kategoriyi (mavi panel) düzenleyip %2$s ayarlayabileceğinizi lütfen unutmayın. Alt forumlar üst kategori (mavi panel) düzenini devralır.

en: the layout you want
tr: istediğiniz düzen

en: Admin Control Panel
tr: Yönetici Kontrol Paneli

en: Delete Forum Cache
tr: Forum Önbelleğini Temizle

en: Forum Widgets
tr: Forum Gereçleri

en: Forum Menu
tr: Forum Menü

en: Post Moderation
tr: İleti Denetimi

en: Change Color Style
tr: Renk Stilini Değiştir

en: Add New Category or Forum
tr: Yeni Kategori veya Forum Ekle

en: This notification is only visible for the website administrators. It will be automatically disabled once some antispam solution is enabled. If you don't use wpForo registration form or you're sure, that you have an antispam solution just click the [dismiss] button.
tr: Bu bildirim yalnızca web sitesi yöneticileri tarafından görülebilir. Bazı antispam çözümleri etkinleştirildiğinde otomatik olarak devre dışı bırakılır. WpForo kayıt formunu kullanmıyorsanız veya antispam çözümünüz olduğundan eminseniz, [anlaşıldı] düğmesine tıklayın.

en: WordPress plugin
tr: WordPress eklenti

en: Settings &gt; Spam Protection Tab
tr: Araçlar &gt; Antispam Sekmesi

en: wpForo has not found any protection solution against spam user registration on the forum registration form. Please %1$s and enable the %2$s antibot protection in %3$s or install other alternative %4$s to avoid registration of spam users.
tr: wpForo, forum kayıt formunda spam kullanıcı kaydına karşı herhangi bir koruma çözümü bulamadı. Lütfen %1$s ve spam kullanıcılarının kaydını engellemek için %3$s içinde %2$s antibot korumasını etkinleştirin veya başka bir %4$s alternatifini yükleyin.

en: New notification from %1$s, %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından yeni bildirim

en: New Notification
tr: Yeni Bildirim

en: %1$s has mentioned you, %2$s
tr: %1$s sizden bahsetti, %2$s

en: New User Mentioning
tr: Yeni Kullanıcı Bahsetme

en: You have a new notification
tr: Yeni bildirimleriniz var

en: You have new notifications
tr: Yeni bildirimleriniz var

en: Share to LinkedIn
tr: LinkedIn ile Paylaş

en: Share to WhatsApp
tr: WhatsApp ile Paylaş

en: IMPORTANT! The forum registration form is probably under risk of spam attacks. Please configure wpForo built-in %s antibot for registration form to avoid spam registrations. If you don't use the forum registration form or you are sure that your registration forms are secured, just click on (x) button to dismiss this message.
tr: ÖNEMLİ! Forum kayıt formu muhtemelen spam saldırı riski altındadır. Spam kayıtlarından kaçınmak için lütfen kayıt formu için wpForo yerleşik %s antibotunu yapılandırın. Forum kayıt formunu kullanmıyorsanız veya kayıt formlarınızın güvenli olduğundan eminseniz, bu mesajı kapatmak için (x) düğmesine tıklayın.

en: Display [new] indicator
tr: Ekran [yeni] göstergesi

en: Display Only Unread Posts
tr: Sadece Okunmamış Mesajları Göster

en: API's (Social Network)
tr: API'ler (Sosyal Ağ)

en: Change
tr: Değiştir

en: Change usergroup to…
tr: Kullanıcı grubunu şununla değiştir...

en: Frontend Admin Control Panel
tr: Önyüzde Yönetici Kontrol Paneli

en: If you have enabled this option, after registering, the admin will not receive an email notification for newly registered user.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz, kaydolduktan sonra yönetici yeni kaydedilen kullanıcı için bir e-posta bildirimi almaz.

en: Stop Sending Emails to Admins on New User Registration
tr: Yeni Kullanıcı Kaydı ile Yöneticilere E-posta Göndermeyi Durdurun

en: Overwrite WordPress New User Registration Email for Users
tr: Kullanıcılar için WordPress Yeni Kullanıcı Kaydı E-postasının Üzerine Yaz

en: Overwrite WordPress New User Registration Email for Admins
tr: Yöneticiler için WordPress Yeni Kullanıcı Kaydı E-postasının Üzerine Yaz

en: Go to first unread post
tr: İlk okunmamış mesaja git

en: New down vote from %1$s, %2$s
tr: %1$s, %2$s'den yeni olumsuz oy

en: New Down Vote
tr: Oyu Geri Al

en: New up vote from %1$s, %2$s
tr: %1$s, %2$s'den yeni oy

en: New Up Vote
tr: Yeni Oy Ver

en: New like from %1$s, %2$s
tr: %1$s, %2$s'den yeni beğeniler

en: New Like
tr: Yeni Beğenme

en: New reply from %1$s, %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından yeni yanıt

en: You have no new notifications
tr: Yeni bildiriminiz yok

en: You have no new notification
tr: Yeni bildiriminiz yok

en: Clear all
tr: Tümünü temizle

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Default avatar
tr: Varsayılan avatar

en: Theme reset success
tr: Tema sıfırlama başarılı

en: Theme reset error
tr: Tema sıfırlama hatası

en: Theme delete success
tr: Tema silme başarılı

en: Theme delete error
tr: Tema silme hatalı

en: Theme install success
tr: Tema yükleme başarılı

en: Theme install error
tr: Tema yükleme hatalı

en: Theme activate success
tr: Tema etkinleştirme başarılı

en: Theme activate error
tr: Tema etkinleştirme hatası

en: Refer topics to first unread post
tr: İlk okunmamış gönderiye konulara bakın

en: Display with avatars
tr: Avatarlı göster

en: Hide this widget for guests
tr: Bu gereci misafirlerden gizle

en: Hide buttons
tr: Düğmeyi gizle

en: Hide user data
tr: Kullanıcı verilerini gizle

en: Hide notification bell
tr: Bildirim çanını gizle

en: Hide user name
tr: Kullanıcı adını gizle

en: Hide avatar
tr: Avatarı gizle

en: Title for Guests
tr: Misafirlerin Unvanı

en: Title for Users
tr: Kullanıcılar için Başlık

en: Join Us!
tr: Bize Katıl!

en: Front - Can access to attachments
tr: Önyüz - Eklere erişebilir

en: Last Login
tr: Son Giriş

en: Delete User
tr: Kullanıcı Sil

en: Unban
tr: Yasağı Kaldır

en: Are you sure, you want to UNBAN this user?
tr: Kullanıcının YASAĞINI kaldırmak istiyor musunuz?

en: Unban User
tr: Kullanıcı Yasağını Kaldır

en: Ban
tr: Yasakla

en: Are you sure, you want to BAN this user?
tr: Kullanıcıyı YASAKLAMAK istiyor musunuz?

en: Ban User
tr: Kullanıcıyı Yasakla

en: Edit Profile
tr: Profili Düzenle

en: Edit User
tr: Kullanıcıyı Düzenle

en: All Users
tr: Tüm Kullanıcılar

en: Private
tr: Özel

en: Created
tr: Oluşturuldu

en: Created By
tr: Oluşturan

en: Unapprove
tr: Reddet

en: Approve
tr: Onayla

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: POST
tr: İLETİ

en: TOPIC
tr: KONU

en: This option has disabled because you have more than 50 users in this group.
tr: Bu grupta 50'den fazla kullanıcınız olduğu için bu seçenek devre dışı bırakıldı.

en: Translation
tr: Çeviri

en: Original
tr: Orijinal

en: Package
tr: Paket

en: Language
tr: Dil

en: Display User Notification Bell on Menu Bar
tr: Menü Çubuğunda Kullanıcı Bildirim Çanını Göster

en: Enable User Notification Live Update
tr: Kullanıcı Canlı Bildirim Güncellemesini Etkinleştir

en: Enable User Notification
tr: Kullanıcı Bildirimini Etkinleştir

en: Adds [new] button at the and of topic links, which jumps to the first unread post.
tr: Konu bağlantılarına, ilk okunmamış mesaja gönderen [yeni] düğmesi ekler.

en: Jump to First Unread Post with [new] Button in Topic Link
tr: Konu Bağlantısında [yeni] Düğmesi ile İlk Okunmamış Mesaja Geç

en: If this option is enabled, all topic links on forums page and on topics page will refer to the first unread post. This behavior is only enabled for logged-in users.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, forum ve konu sayfalarındaki tüm konu bağlantıları, tıklayanı ilk okunmamış iletiye gönderir. Bu davranış yalnızca oturum açmış kullanıcılar için geçerlidir.

en: Topic Links Jump to First Unread Post
tr: Konu Bağlantılar İlk Okunmamış İletiye Git

en: don't stop or close browser
tr: tarayıcıyı durdurma veya kapatma

en: All
tr: Tümü

en: Adds awesome Sticker and Emoticons packs to editor. Allows to create new custom emoticons packs.
tr: Editöre harika Sticker ve İfade paketleri ekler. Yeni özel ifade paketleri oluşturmaya izin verir.

en: Topic Tag:
tr: Konu Etiketi:

en: Loading Topics
tr: Konular Yükleniyor

en: Saving Draft
tr: Taslak Kaydediliyor

en: Save Draft
tr: Taslağı Kaydet

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Saved
tr: Kayıtlı

en: %1$s Revisions
tr: %1$s Düzeltmeler

en: Revisions
tr: Düzeltmeler

en: Revision
tr: Düzeltme

en: Preview
tr: Önizleme

en: Max Number of Revisions
tr: Azami Düzelteme Sayısı

en: Auto Drafting Interval
tr: Otomatik Taslak Aralığı

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: 2 minutes
tr: 2 dakika

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 30 seconds
tr: 30 saniye

en: 15 seconds
tr: 15 saniye

en: disabled
tr: devredışı

en: Post Draft
tr: İleti Taslağı

en: Post Preview
tr: İleti Önizleme

en: Post Preview and Draft Saving
tr: İleti Önizleme ve Taslak Kaydı

en: Spoiler
tr: Tanıtım

en: Insert Spoiler
tr: Tanıtım Ekle

en: Quote this text
tr: Bu metni alıntıla

en: Custom Rating
tr: Özel Değerlendirme

en: Default Rating
tr: Varsayılan Derecelendirme

en: By default all members get rating badges and titles based on number of posts. However, using this option you can grant lower or higher rating to certain user (this user). The default member reputation badges, titles and points can be managed in Forums > Settings > Members Tab.
tr: Varsayılan olarak, tüm üyeler gönderi sayısına göre derecelendirme rozetleri ve başlıkları alır. Ancak, bu seçeneği kullanarak belirli bir kullanıcıya (bu kullanıcı) daha düşük veya daha yüksek puan verebilirsiniz. Varsayılan üye itibar rozetleri, başlıkları ve noktaları Forumlar> Ayarlar> Üyeler Sekmesi'nden yönetilebilir.

en: User Reputation
tr: Kullanıcı İtibarı

en: Display Secondary Usergroups under Post Author Avatar
tr: Yazar Avatarı altında İkincil Kullanıcı Gruplarını Göster

en: Number of maximum search results
tr: Azami arama sonucu sayısı

en: Post content maximum length
tr: İleti içeriği azami uzunluğu

en: Post content minimum length
tr: İleti içeriği asgari uzunluğu

en: Topic content maximum length
tr: Konu içeriği azami uzunluğu

en: Topic content minimum length
tr: Konu içeriği asgari uzunluğu

en: Link to the post
tr: İletiye bağlantı

en: Post author display name
tr: İleti yazarının görünen adı

en: Mentioned user display name
tr: Bahsedilen kullanıcı görünen adı

en: Link to open password reset form
tr: Şifre sıfırlama formunu açma bağlantısı

en: Registered user email
tr: Kayıtlı kullanıcı e-postası

en: Registered user login
tr: Kayıtlı kullanıcı girişi

en: Website name
tr: Web sitesi adı

en: Reported post URL
tr: Bildirilen ileti URL'si

en: Reporter user message
tr: Raporlayan kullanıcı mesajı

en: Reporter user display name
tr: Raporlayan kullanıcı görünen adı

en: New reply excerpt
tr: Yeni cevap alıntısı

en: New reply title
tr: Yeni yanıt başlığı

en: Topic title / link
tr: Konu başlığı / bağlantısı

en: New reply author display name
tr: Yeni yanıt yazarının görünen adı

en: Link to unsubscribe
tr: Abonelikten çıkma bağlantısı

en: New topic excerpt
tr: Yeni konu alıntısı

en: New topic title
tr: Yeni konu başlığı

en: Forum title / link
tr: Forum başlığı / bağlantısı

en: New topic author display name
tr: Yeni konu yazarının görünen adı

en: Link to confirm subscription
tr: Aboneliği onaylama bağlantısı

en: Subscriber display name
tr: Abone görünen adı

en: Subscribed forum or topic title
tr: Abone olunan forum veya konu başlığı

en: Set this option value 0 if you want to remove this limit.
tr: Bu sınırı kaldırmak istiyorsanız bu seçenek değerini 0 olarak ayarlayın.

en: Comment content maximum length
tr: Yorum içeriği azami uzunluğu

en: Comment content minimum length
tr: Yorum içeriği asgari uzunluğu

en: %s Reply
tr: %s Yanıt

en: %s Replies
tr: %s Yanıt

en: Threaded Layout - First Post Reply Button
tr: Bağlantılı Düzen - İlk Yanıtla Düğmesi

en: Q&A Layout - First Post Reply Button
tr: Soru-Cevap Düzeni - İlk İleti Yanıtlama Düğmesi

en: Forum database is not updated properly. Please click the button below for further instruction.
tr: Forum veritabanı düzgün güncellenmiyor. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

en: wpForo Database Update Problem - Action Required!
tr: wpForo Veritabanı Güncelleme Sorunu - İşlem Gerekiyor!

en: No forum selected
tr: Forum seçilmedi

en: %d Answer
tr: %d Yanıt

en: %d Answers
tr: %d Yanıt

en: Oldest
tr: En Eski

en: Newest
tr: En Yeni

en: Most Commented
tr: En Çok Yorumlanan

en: Most Voted
tr: En Çok Oylanan

en: No threads found
tr: Konu bulunamadı

en: Show Replies
tr: Yanıtları Göster

en: Hide Replies
tr: Yanıtları Gizle

en: Tools: Move, Split, Merge
tr: Araçlar: Taşı, Böl, Birleştir

en: Length must be between 3 characters and 15 characters.
tr: Uzunluk 3 karakter ile 15 karakter arasında olmalıdır.

en: Username length must be between 3 characters and 15 characters.
tr: Kullanıcı adı uzunluğu 3 ile 15 karakter arasında olmalıdır.

en: Recently Added
tr: Son Eklenenler

en: After registration you will receive an email confirmation with a link to set a new password
tr: Kayıttan sonra, yeni şifre belirlemek için bir bağlantı içeren bir e-posta onayı alacaksınız

en: View entire topic
tr: Konunun tamamını görüntüle

en: Author Name
tr: Yazar Adı

en: Your name
tr: Adınız

en: Author Email
tr: Yazar E-postası

en: Your email
tr: E-posta adresiniz

en: Your topic successfully added and awaiting moderation
tr: Konunuz başarıyla eklendi ve onay bekliyor

en: The time to edit this topic is expired
tr: Bu konuyu düzenleme süresi doldu

en: The time to delete this topic is expired.
tr: Bu konuyu silme süresi doldu.

en: The time to edit this post is expired.
tr: Bu iletiyi düzenleme süresi doldu.

en: The time to delete this post is expired.
tr: Bu iletiyi silme süresi doldu.

en: Please contact the forum administratoristrator to delete it.
tr: Silmek için forum yöneticisiyle iletişime geçin.

en: Please contact the forum administratoristrator to edit it.
tr: Düzenlemek için lütfen forum yöneticisiyle iletişime geçin.

en: Read more about Facebook public_profile properties.
tr: Facebook public_profile özelliği hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: forum privacy policy
tr: forum gizlilik politikası

en: I have read and agree to the %s.
tr: %s içeriğini okudum ve kabul ediyorum.

en: Click to open forum privacy policy below
tr: Forum gizlilik politikasını görmek için tıklayın

en: I agree
tr: Katılıyorum

en: I do not agree. Take me away from here.
tr: Katılmıyorum. Beni buradan uzaklaştır.

en: forum rules
tr: forum kuralları

en: I have read and agree to abide by the %s.
tr: Ben %s okudum ve uymayı kabul ediyorum.

en: Click to open forum rules below
tr: Forum kurallarını görmek için tıklayın

en: I agree to these rules
tr: Bu kuralları kabul ediyorum

en: I do not agree to these rules. Take me away from here.
tr: Bu kuralları kabul etmiyorum. Beni buradan uzaklaştır.

en: the website
tr: internet sitesi

en: I have read and agree to the
tr: Okudum ve onaylıyorum

en: I have read and agree to %s privacy policy. For more information, please check our privacy policy, where you'll get more info on where, how and why we store your data.
tr: %s gizlilik politikasını okudum ve kabul ediyorum. Verilerinizi nerede, nasıl ve neden sakladığımız hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz gizlilik politikamızı inceleyin.

en: Terms
tr: Şartlar

en: Privacy Policy
tr: Gizlilik Politikası

en: and
tr: ve

en: I agree to receive an email confirmation with a link to set a password.
tr: Parola belirlemek için bir bağlantı içeren bir e-posta onayı almayı kabul ediyorum.

en: Contact Us
tr: Bize Ulaşın

en: Contact the forum administrator
tr: Forum yöneticisine başvurun

en: Share:
tr: Paylaş:

en: Share
tr: Paylaş

en: Share this post
tr: Bu gönderiyi paylaş

en: I allow to create an account based on my Facebook public profile information and send confirmation email.
tr: Facebook genel profil bilgilerime dayanarak bir hesap oluşturmayı ve onay e-postası gönderilmesine izin veriyorum.

en: Facebook Login Information
tr: Facebook Giriş Bilgileri

en: Share to Facebook
tr: FaceBook'ta paylaş

en: Tweet this post
tr: Bu gönderiyi tweet'le

en: Share to Google+
tr: Google + 'da paylaş

en: Share to VK
tr: VK ile paylaş

en: Share to OK
tr: OK ile Paylaş

en: Update Subscriptions
tr: Abonelikleri Güncelle

en: Subscribe to all new topics and posts
tr: Tüm yeni konulara ve yanıtlara abone olun

en: Subscribe to all new topics
tr: Tüm yeni konulara abone olun

en: Subscription Manager
tr: Abonelik Yöneticisi

en: topics and posts
tr: konular ve iletiler

en: Do you really want to reset options?
tr: Seçenekleri gerçekten sıfırlamak istiyor musunuz?

en: The note text and the label of this checkbox can be managed in Forums > Phrases admin page. Search the label phrase, click on edit button and change it.
tr: Not metni ve bu onay kutusunun etiketi Forumlar> Kalıplar yönetici sayfasından yönetilebilir. Etiket ifadesini arayın, düzenle düğmesine tıklayın ve değiştirin.

en: Reply with quote
tr: Alıntı ile cevap

en: Leave a comment
tr: Yorum yap

en: I allow to create an account and send confirmation email.
tr: Bir hesap oluşturmayı ve onay e-postası gönderilmesine izin veriyorum.

en: Google reCAPTCHA data are not submitted
tr: Google reCAPTCHA verileri gönderilmedi

en: Are you sure you want to delete this file?
tr: Bu dosyayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Specify avatar by URL:
tr: Avatarı URL ile belirtin:

en: ERROR: invalid_username. Sorry, that username is not allowed. Please insert another.
tr: HATA: geçersiz_kullaniciadi. Maalesef, bu kullanıcı adına izin verilmiyor. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: Password length must be between %d characters and %d characters.
tr: Parola uzunluğu %d karakter ile %d karakter arasında olmalıdır.

en: This nickname is already registered. Please insert another.
tr: Bu takma ad zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: Avatar image is too big maximum allowed size is %s
tr: Avatar resmi çok büyük, izin verilen maksimum boyut %s

en: Userid is wrong
tr: Kullanıcı kimliği yanlış

en: Password successfully changed
tr: Parola başarıyla değiştirildi

en: You can't make yourself banned user
tr: Kendinizi yasaklanmış kullanıcı yapamazsınız

en: User successfully banned from wpforo
tr: Kullanıcı wpforo forumdan başarıyla uzaklaştırıldı

en: User ban action error
tr: Kullanıcı yasağı eylem hatası

en: User successfully unbanned from wpforo
tr: Kullanıcının forum yasağı başarıyla kaldırıldı

en: User unban action error
tr: Kullanıcı yasağı kaldırma hatası

en: Nickname
tr: Takma ad

en: URL Address Identifier
tr: URL Adres Tanımlayıcı

en: User Groups Secondary
tr: Kullanıcı Grupları İkincil

en: Email has been confirmed
tr: E-posta onaylandı

en: Email confirm error
tr: E-posta onaylama hatası

en: You are posting too quickly. Slow down.
tr: Çok hızlı ileti gönderiyorsunuz. Yavaşlayın.

en: Function wpforo_thread_reply() not found.
tr: wpforo_thread_reply()  işlevi bulunamadı.

en: error: Change Status action
tr: hata: Durumu Değiştir eylemi

en: Select Forum
tr: Forum Seçin

en: Write here . . .
tr: Buraya yazın . . .

en: Cancel
tr: İptal et

en: You don't have permission to delete topic from this forum.
tr: Bu forumdan konu silme iznine sahip değilsiniz.

en: Data merging error
tr: Veri birleştirme hatası

en: Please select a target forum
tr: Lütfen bir hedef forum seçin

en: Please insert required fields
tr: Lütfen zorunlu alanları ekleyin

en: Please select at least one post to split
tr: Lütfen bölünecek en az bir ileti seçin

en: Topic splitting error
tr: Konu bölme hatası

en: Status changing error
tr: Durum değiştirme hatası

en: Repeat new password
tr: Yeni şifreyi tekrar girin

en: Created by %s
tr: Oluşturan %s

en: Last reply by %s
tr: Son Cevap %s

en: Reply to
tr: Yanıtla

en: Topic Author
tr: Konu Yazarı

en: Reply by
tr: Yanıtlayan

en: All
tr: Tümü

en: I have read and agree to %s privacy policy.
tr: %s gizlilik politikasını okudum ve kabul ediyorum.

en: Sorry, this file cannot be deleted
tr: Üzgünüz, bu dosya silinemez

en: Synched Successfully!
tr: Başarıyla Senkronize Edildi!

en: Rebuilt Successfully!
tr: Başarıyla Yeniden Oluşturuldu!

en: Please save "Forum template slugs
tr: Lütfen kaydedin "Forum şablonu salyangozları

en: General options reset successfully
tr: Genel seçenekler başarıyla sıfırlandı

en: Forum options reset successfully
tr: Forum seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Post options reset successfully
tr: Gönderme seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Member options reset successfully
tr: Üye seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Features reset successfully
tr: Özellikler başarıyla sıfırlandı

en: API options successfully updated
tr: API seçenekleri başarıyla güncellendi

en: API options reset successfully
tr: API seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Theme options reset successfully
tr: Tema seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Email options reset successfully
tr: E-posta seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Please make sure you don't have not-synched Roles in the "User Roles
tr: Lütfen "Kullanıcı Rolleri'nde senkronize edilmemiş Rolleriniz olmadığından emin olun

en: Antispam options reset successfully
tr: Antispam seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Cleanup options reset successfully
tr: Temizleme seçenekleri başarıyla sıfırlandı

en: Misc options reset successfully
tr: Çeşitli seçenekler başarıyla sıfırlandı

en: Settings reset successfully
tr: Ayarlar başarıyla sıfırlandı

en: Deleted
tr: Silindi

en: DO NOT DELETE WPFORO PAGE!!!
tr: WPFORO SAYFASINI SİLMEYİN !!!

en: 404 - Page not found
tr: 404 Sayfa Bulunamadı

en: About
tr: Hakkında

en: action error
tr: eylem hatası

en: post not found
tr: ileti bulunamadı

en: You don't have permission to like posts from this forum
tr: Bu forumdaki iletileri beğenme izniniz yok

en: done
tr: tamam

en: topic not found
tr: konu bulunamadı

en: You don't have permission to make topic answered
tr: Konuyu yanıtlama izniniz yok

en: You don't have permission to make two best answers for one topic
tr: Bir konu için en iyi iki cevabı verme izniniz yok

en: wrong data
tr: yanlış veri

en: You don't have permission to do this action from this forum
tr: Bu işlemi bu forumdan yapma izniniz yok

en: all topics has been loaded in this list
tr: tüm konular bu listeye yüklendi

en: Attachment
tr: Dosya Eki

en: The key is expired
tr: Anahtarın süresi doldu

en: The key is invalid
tr: Anahtar geçersiz

en: Email has been sent
tr: Eposta gönderildi

en: The password reset mismatch
tr: Şifre sıfırlama uyuşmazlığı

en: The password reset empty
tr: Parola sıfırlama boş

en: The password has been changed
tr: Şifre değiştirildi

en: Invalid request.
tr: Geçersiz istek.

en: Topic are private, please register or login for further information
tr: Konu gizli, lütfen daha fazla bilgi için kayıt olun veya giriş yapın

en: expand to show all comments on this post
tr: bu yayındaki tüm yorumları göstermek için genişlet

en: show %d more comments
tr: %d yorum daha göster

en: Threads
tr: Bağlantılar

en: No forum found in this category
tr: Bu kategoride forum bulunamadı

en: Popular
tr: Popüler

en: Resolved
tr: Çözüldü

en: Load More Topics
tr: Daha Fazla Konu Yükle

en: Reset Fields
tr: Alanları Sıfırla

en: Not Replied Topics
tr: Yanıtlanmamış Konular

en: Solved Topics
tr: Çözülmüş Konular

en: Unsolved Topics
tr: Çözülmemiş Konular

en: Closed Topics
tr: Kapalı Konular

en: Sticky Topics
tr: Sabit Konular

en: Private Topics
tr: Özel Konular

en: Unapproved Posts
tr: Onaylanmamış Gönderiler

en: relevance
tr: ilgi

en: set 0 to remove this limit
tr: bu sınırı kaldırmak için 0 olarak ayarla

en: Limit Per Topic
tr: Konu Başına Sınır

en: Autofilter by current forum
tr: Mevcut foruma göre otomatik filtrele

en: Filter by forums
tr: Forumlara göre filtrele

en: Forums can be displayed with different layouts (Extended, Simplified, Q&A, Threaded). Use the "Category Layout" dropdown located on the top right section to set the layout you want. This option is only available for Categories (top parent forums). Other forums and sub-forums inherit it. They cannot have a different layout, therefore the layout dropdown option becomes disabled if this forum is not a Category.
tr: Forumlar farklı düzenlerle (Genişletilmiş, Basitleştirilmiş, Soru-Cevap, Bağlantılı) görüntülenebilir. İstediğiniz düzeni ayarlamak için sağ üst kısımda bulunan "Kategori Düzeni" açılır menüsünü kullanın. Bu seçenek yalnızca Kategoriler (üst ana forumlar) için kullanılabilir. Diğer forumlar ve alt forumlar bunu devralır. Farklı bir düzene sahip olamazlar, bu nedenle bu forum bir Kategori değilse düzen ayarlama seçeneği devre dışı bırakılır.

en: Current Layout of this Forum (inherited from parent category)
tr: Bu Forumun Geçerli Düzeni (üst kategoriden devralındı)

en: Current Layout of this Category
tr: Bu Kategorinin Mevcut Düzeni

en: Forum Color
tr: Forum Rengi

en: Additional Options
tr: Ek Seçenekler

en: No Problems Found in Database
tr: Veritabanında Sorun Bulunamadı

en: Problem fixer SQL commands:
tr: Sorun giderici SQL komutları:

en: If the %s button doesn't solve the issues. Please use the SQl commands below in your hosting service cPanel > phpMyAdmin Database Manager > WordPress Database > SQL Tab. In case you're not familiar with hosting service tools, please contact to your hosting service support team and forward them this message with the SQL command.
tr: %s düğmesi sorunları çözmezse. Lütfen barındırma hizmetinizde aşağıdaki SQl komutlarını kullanın cPanel> phpMyAdmin Veritabanı Yöneticisi> WordPress Veritabanı> SQL Sekmesi. Barındırma hizmeti araçlarını bilmiyorsanız, lütfen barındırma hizmeti destek ekibinize başvurun ve bu mesajı SQL komutuyla iletin.

en: IMPORTANT!
tr: ÖNEMLİ!

en: Solve database problems
tr: Veritabanı sorunlarını çöz

en: Recheck DB
tr: DB'yi yeniden kontrol et

en: Doesn't exists
tr: Mevcut değil

en: Missing keys:
tr: Kayıp anahtarlar:

en: Missing fields:
tr: Eksik alanlar:

en: Table:
tr: Tablo:

en: Problem description
tr: Sorun Açıklaması

en: Table name
tr: Tablo ismi

en: Problems Found in Database
tr: Veritabanında Bulunan Sorunlar

en: Posts must be manually approved
tr: Gönderiler elle onaylanmalıdır

en: Rebuild Threads
tr: Konuları Yeniden Oluştur

en: Rebuild Phrases
tr: Kalıpları Yeniden Oluştur

en: Download
tr: İndir

en: Copied
tr: Kopyalanan

en: Delete website cache, reset CSS file optimizer and minifier plugins caches, purge CDN data (if you have), then go to the forum front-end and press %s twice.
tr: Web sitesi önbelleğini silin, CSS dosya iyileştirici ve küçültücü eklentileri önbelleklerini sıfırlayın, CDN verilerini temizleyin (varsa), ardından forumun anasayfasına gidin ve %s tuşuna iki kez basın.

en: Upload and replace %s file in %s directory,
tr: %s dosyasını %s dizinine yükleyin ve değiştirin,

en: Create colors.css file or simply download %s file with the CSS code provided in the textarea below,
tr: Colors.css dosyası oluşturun veya aşağıdaki metin alanında sağlanan CSS kodu ile %s dosyasını indirin,

en: In most cases, this problem comes from your server file writing permissions. Files are not permitted to change, thus the forum color provider colors.css file is not updated with your changes. If you cannot fix this issue in hosting server, then the following easy steps can solve your problem:
tr: Çoğu durumda, bu sorun sunucu dosya yazma izinlerinizden kaynaklanır. Dosyaların değiştirilmesine izin verilmez, bu nedenle forum renk sağlayıcısı colors.css dosyası değişikliklerinizle güncellenmez. Barındırma sunucusunda bu sorunu çözemezseniz, aşağıdaki kolay adımlar sorununuzu çözebilir:

en: After changing and saving colors, go to the forum front-end and press %s twice. If you don't see any change, please follow to the instruction below.
tr: Renkleri değiştirip kaydettikten sonra, forumun anasayfasına gidin ve %s tuşuna iki kez basın. Herhangi bir değişiklik görmüyorsanız, lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

en: Problems with colors?
tr: Renklerle ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?

en: Reset Options
tr: Ayarları sıfırla

en: This option keeps the first topic post on top when you navigate through pages of that topic. You can manage this option by forum layouts.
tr: Bu seçenek, o konunun sayfalarında gezinirken ilk konu başlığını en üstte tutar. Bu seçeneği forum düzenlerine göre yönetebilirsiniz.

en: Stick Topic's First Post on Top for Certain Forum Layout
tr: Başlığın İlk Mesajını Belirli Forumlarda Üste Tuttur

en: Threaded Layout - Replies Nesting Levels Deep
tr: Bağlantılı Düzen - Yuvalama Düzeylerini Derin Yanıtlar

en: Threaded Layout - Number of Parent Posts per Page
tr: Bağlantılı Düzen - Sayfa Başına Üst  Mesaj Sayısı

en: Threaded Layout - Reply Form Type
tr: Bağlantılı Düzen - Yanıt Formu Türü

en: Set this option value 0 if you want to show all comments
tr: Tüm yorumları göstermek istiyorsanız bu seçenek değerini 0 olarak ayarlayın

en: Q&A Layout - Number of Comments per item in page load
tr: Soru-Cevap Düzeni - Sayfa yükleme öğe başına yorum sayısı

en: Q&A Layout - Number of Answers per Page
tr: Soru-Cevap Düzeni - Sayfa Başına Cevap Sayısı

en: Q&A Layout - Display Answer Editor
tr: Soru-Cevap Düzeni - Cevap Düzenleyiciyi Görüntüle

en: Text Editor
tr: Metin Düzenleyici

en: Visual Editor
tr: Görsel Editör

en: Q&A Layout - Comment Form Type
tr: Soru-Cevap Düzeni - Yorum Formu Türü

en: Threaded Layout - Recent topic length
tr: Bağlantılı Düzen - Son konu uzunluğu

en: Threaded Layout - Number of Recent topics
tr: Bağlantılı Düzen - Son konu sayısı

en: Threaded Layout - Display Add Topic Button on Forum List
tr: Bağlantılı Düzen - Forum Listesinde Konu Ekle Düğmesini Görüntüle

en: Threaded Layout - Display Thread Filtering Buttons
tr: Bağlantılı Düzen - Bağlantı Filtreleme Düğmelerini Görüntüleyin

en: Threaded Layout - Forums List
tr: Bağlantılı Düzen - Forum Listesi

en: View all tags (%d)
tr: Tüm etiketleri gör (%d)

en: (%d viewing)
tr: (%d izliyor)

en: Forum Icons
tr: Forum İkonları

en: <strong>{member}</strong> has <strong>replied</strong> to your post on the forum.
tr: <strong>{member}</strong> forumda iletinizi <strong>yanıtladı</strong>.

en: <strong>{member}</strong> has <strong>replied</strong> to a topic you started on the forum.
tr: <strong>{member}</strong> forumda konunuzu  <strong>yanıtladı</strong>.

en: Currently viewing this topic %s %s %s.
tr: Bu konuyu okuyanlar %s %s %s.

en: %d times
tr: %d defa

en: %s guests
tr: %s konuk

en: %s guest
tr: %s konuk

en: Recently viewed by users: %s.
tr: Yakınlarda görüntüleyenler: %s.

en: %d users ( %s )
tr: %d üye ( %s )

en: %d user ( %s )
tr: %d üye ( %s )

en: Front - Can view statistic
tr: Ön - İstatistiği görüntüleyebilir

en: Debug
tr: Hata Giderme

en: No errors found
tr: Hata bulunamadı

en: Error Log File
tr: Hata Kayıt Dosyası

en: No issues found
tr: Sorun bulunamadı

en: Download wpForo Phrases
tr: wpForo Tümcelerini İndir

en: Please download wpForo Phrases XML compressed file, unzip it, find english.xml file, navigate to Forums > Settings > General Tab and import it using [Add New] button of "XML Based Language" option.
tr: Lütfen wpForo Tümcelerinin XML tabanlı sıkıştırılmış dosyasını indirin, zipten çıkarın, english.xml dosyasını bulun, Forum > Ayarlar > Genel Sekmesine gidin ve "XML Tabanlı Dil" seçeneğinin [Yeni Ekle] düğmesini kullanarak içeri aktarın.

en: wpForo phrases are missing!
tr: wpForo tümceleri eksik!

en: How to Fix WordPress Not Sending Email Issue
tr: WordPress E-Posta Gönderilmiyor Sorunu Nasıl Düzeltilir

en: In most cases this is a server issue. We recommend you contact to your hosting service support team or open a support topic in wordpress.org support forum. Also there are many good articles regarding this issue in web. For example
tr: Çoğu durumda bu bir sunucu sorunudur. Barındırma (hosting) hizmeti desteğine başvurmanızı veya wordpress.org destek forumunda bir destek konusunu açmanızı öneririz. Ayrıca web'de bu konuyla ilgili birçok güzel makale var. Örneğin

en: WordPress Email sending function wp_mail() doesn't work!
tr: WordPress E-Posta gönderme işlevi wp_mail () çalışmıyor!

en: Please navigate to Settings > Autoptimize > Main Tab, click on top right [Show advanced settings] button, find "Exclude scripts from Autoptimize" option, add this JS path <code>,wp-includes/js/tinymce</code>, than click on [Save Changes and Empty Cache] button bellow.
tr: Lütfen Ayarlar > Autoptimize > Ana Sekme'ye gidin, sağ üstte [Gelişmiş ayarları göster] düğmesini tıklayın, "Autoptimize 'den komut dosyalarını hariç tut" seçeneğini bulun, bu JS yolunu ekleyin <code>,wp-includes/js/tinymce</code>, ardından [Değişiklikleri Kaydet ve Önbelleği Boşalt] düğmesine tıklayın.

en: Conflict with Autoptimize plugin!
tr: Autoptimize eklentisi ile çakışma!

en: New registered users get access to forum settings!
tr: Yeni kaydolan üyeler forum ayarlarına erişebilir!

en: Please execute this SQL in your Website Hosting cPanel > phpMyAdmin Database Manager
tr: Lütfen bu SQL kodunu cPanel > phpMyAdmin Veritabanı Yöneticisinde çalıştırın

en: The default Guest usergroup is not found!
tr: Varsayılan Konuk kullanıcı grubu bulunamadı!

en: Error Logs
tr: Hata Kayıtları

en: Issues and Recommendations
tr: Sorun ve Öneriler

en: Please enable mod_rewrite on your server, this is required for wpForo forum
tr: Lütfen sunucunuzda mod_rewrite 'ı etkinleştirin, bu wpForo forumu için gereklidir

en: Not enabled
tr: Pasif

en: Please contact to your hosting service support team and ask them enable PHP cURL module
tr: Lütfen barındırma hizmeti destek ekibine başvurun ve PHP cURL modülünü etkinleştirmelerini isteyin

en: Database Tables
tr: Veritabanı Tabloları

en: No user found.
tr: Kullanıcı bulunamadı.

en: User Cookies
tr: Üye Çerezleri

en: User Meta Data
tr: Üye Meta Bilgisi

en: Display User Data
tr: Üye Bilgisi Göster

en: User ID
tr: Üye NO

en: Errors & Issues
tr: Hatalar & Sorunlar

en: Server
tr: Sunucu

en: Tables
tr: Tablolar

en: User Data
tr: Üye Bilgi

en: Debug Information
tr: Hata Giderme Bilgisi

en: By disabling this option you can exclude forum administrators from topic viewers list.
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakarak forum yöneticilerini konuyu görüntüleyenler listesinden çıkarabilirsiniz.

en: Display Admins with Topic Viewers
tr: Konuyu Görüntüleyenlerde Yöneticileri Göster

en: Displays information about topic recent viewers (users visited within last one hour)
tr: Son görüntüleyenlerle ilgili bilgileri görüntüler (son bir saat içinde ziyaret eden kullanıcılar)

en: Display Topic Recent Viewers
tr: Konuyu Son Görüntüleyenler

en: Displays information about topic current viewers (users and guests)
tr: Konuyu son görüntüleyenlerle ilgili bilgileri gösterir (üye ve konuklar)

en: Display Topic Current Viewers
tr: Konuyu Görüntüleyenler

en: Displays information about forum current viewers (x viewing) next to forum title.
tr: Forum başlığının yanında (x kişi izliyor) şeklinde geçerli izleyicileri görüntüler.

en: Display Forum Current Viewers
tr: Forumu Görüntüleyenler

en: Track Forum and Topic Current Viewers
tr: Forum ve Konuların Geçerli İzleyicilerini Gör

en: This topic doesn't exist or you don't have permissions to see that.
tr: Bu konu mevcut değil yada görme yetkiniz bulunmuyor.

en: Question Tags
tr: Soru Etiketleri

en: Your question
tr: Sorunuz

en: Ask a question
tr: Bir soru sor

en: No unread posts were found
tr: Okunmamış ileti bulunmuyor

en: Unread Posts
tr: Okunmamış İletiler

en: Tags are disabled
tr: Etiketler devre dışı

en: dark
tr: koyu

en: grey
tr: gri

en: orange
tr: turuncu

en: green
tr: yeşil

en: red
tr: kırmızı

en: default
tr: varsayılan

en: Not Replied
tr: Cevaplanmadı

en: Mark all read
tr: Tümünü okundu işaretle

en: Forum contains unread posts
tr: Forumda okunmamış mesaj var

en: Forum contains no unread posts
tr: Forumda okunmamış mesaj yok

en: No tags found
tr: Etiket bulunamadı

en: All topics of this forum
tr: Tüm forum konuları

en: Previous Topic
tr: Önceki Konu

en: Next Topic
tr: Sonraki Konu

en: Related Topics
tr: İlgili Konular

en: Find Topics by Tags
tr: Etiketlere Göre Konuları Bul

en: Tag
tr: Etiket

en: Separate tags using a comma
tr: Etiketleri virgül kullanarak ayırın

en: Topic Tag
tr: Konu Etiketi

en: Topic Tags
tr: Konu Etiketleri

en: Start typing tags here (maximum %d tags are allowed)...
tr: Etiketleri buraya yazmaya başlayın (maksimum %d etikete izin verilir)...

en: Your email address is not valid
tr: E-posta adresiniz geçerli değil

en: Please fill your email address for feedback
tr: Lütfen geri bildirim için e-posta adresinizi girin

en: With the email address, please check the "I agree to receive email" checkbox to proceed.
tr: E-posta adresiyle, devam etmek için lütfen "E-posta almayı kabul ediyorum" onay kutusunu işaretleyin.

en: Topic Counts
tr: Konu Sayımları

en: User Groups
tr: Üye Grupları

en: This is a simple parent forum
tr: Bu basit bir ebeveyn forumdur

en: Main Forum
tr: Ana Forum

en: This is a simple category / section
tr: Bu basit bir kategori / bölüm 'dür

en: Main Category
tr: Ana Kategori

en: Front - Can view member subscriptions
tr: Ön - Üye aboneliklerini görüntüleyebilir

en: Front - Can view member activity
tr: Ön - Üye etkinliğini görüntüleyebilir

en: Front - Can pass moderation
tr: Ön - Denetlemeyi geçebilir

en: Dashboard - Can ban member
tr: Kontrol Paneli - Üyeyi yasaklayabilir

en: Dashboard - Manage Themes
tr: Kontrol Paneli - Temaları yönetebilir

en: Dashboard - Manage Phrases
tr: Kontrol Paneli - Tümceleri yönetebilir

en: Dashboard - Manage Usergroups
tr: Kontrol Paneli - Üye gruplarını yönetebilir

en: Dashboard - Moderate Topics & Posts
tr: Kontrol Paneli - Konu ve Mesajları düzenleyebilir

en: Dashboard - Manage Members
tr: Kontrol Paneli - Üyeleri yönetebilir

en: Dashboard - Manage Tools
tr: Kontrol Paneli - Araçları yönetebilir

en: Dashboard - Manage Settings
tr: Kontrol Paneli - Ayarları düzenleyebilir

en: Dashboard - Manage Forums
tr: Kontrol Paneli - Forumları yönetebilir

en: Hi [mentioned-user-name]! <br>
    
     You have been mentioned in a post on "[topic-title]" by [author-user-name].<br/><br/>
    
     Post URL: [post-url]
tr: Merhaba [mentioned-user-name]! <br>
    
     [author-user-name], "[topic-title]" adlı konuda sizden bahsetti.<br/><br/>
    
     Konu Adresi: [post-url]

en: You have been mentioned in forum post
tr: Forum iletisinde sizden bahsedildi

en: Hello! 
    
     You asked us to reset your password for your account using the email address [user_login]. 
    
     If this was a mistake, or you didn't ask for a password reset, just ignore this email and nothing will happen. 
    
     To reset your password, visit the following address: 
    
     [reset_password_url] 
    
     Thanks!
tr: Merhaba!
    
     [User_login] e-posta adresini kullanarak hesabınız için şifrenizi sıfırlamamızı istediniz.
    
     Bu bir hataysa veya şifre sıfırlama istemediyseniz, bu e-postayı dikkate almayın; hiçbir işlem yapılmayacaktır.
    
     Şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki adresi ziyaret edin:
    
     [Reset_password_url]
    
     Teşekkürler!

en: Username: [user_login]
    
    To set your password, visit the following address:
    
    [set_password_url]
tr: Kullanıcı Adı: [user_login]
    
    Parolanızı belirlemek için aşağıdaki adresi ziyaret edin:
    
    [set_password_url]

en: [blogname] Your username and password info
tr: [blogname] Kullanıcı adı ve parola bilgileriniz

en: New user registration on your site [blogname]:
    
    Username: [user_login]
    
    Email: [user_email]
tr: [blogname] sitenizde yeni üye kaydı:
    
    Kullanıcı Adı: [user_login]
    
    E-Posta       : [user_email]

en: [blogname] New User Registration
tr: [blogname] Yeni Üye Kaydı

en: <strong>Report details:</strong>
     Reporter: [reporter], <br>
     Message: [message],<br>
     <br>
     [post_url]
tr: <strong>Rapor detayları:</strong>
     Raporlayan: [reporter], <br>
     Mesaj         : [message],<br>
     <br>
     [post_url]

en: Forum Post Report
tr: Forum İleti Raporlama

en: Hello [member_name]!<br>
     New reply has been posted on your subscribed topic - [topic].
     <br><br>
     <strong>[reply_title]</strong>
     <blockquote >
     [reply_desc]
     </blockquote>
     <br><hr>
     If you want to unsubscribe from this topic please use the link below.<br>
     [unsubscribe_link]
tr: Merhaba [member_name]!<br>
     Abone olduğunuz konuya yeni cevap gönderildi - [topic].
     <br><br>
     <strong>[reply_title]</strong>
     <blockquote >
     [reply_desc]
     </blockquote>
     <br><hr>
     Bu konunun aboneliğinden çıkmak isterseniz lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.<br>
     [unsubscribe_link]

en: New Reply
tr: Yeni Cevap

en: Hello [member_name]!<br>
     New topic has been created on your subscribed forum - [forum].
     <br><br>
     <strong>[topic_title]</strong>
     <blockquote>
     [topic_desc]
     </blockquote>
     <br><hr>
     If you want to unsubscribe from this forum please use the link below.<br>
     [unsubscribe_link]
tr: Merhaba [member_name]!<br>
     Abonesi olduğunuz [forum] adlı forumda yeni konu oluşturuldu.
     <br><br>
     <strong>[topic_title]</strong>
     <blockquote>
     [topic_desc]
     </blockquote>
     <br><hr>
     Bu forum aboneliğinden çıkmak isterseniz lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanın.<br>
     [unsubscribe_link]

en: New Topic
tr: Yeni Konu

en: Hello [member_name]!<br>
     Thank you for subscribing.<br>
     This is an automated response.<br>
     We are glad to inform you that after confirmation you will get updates from - [entry_title].<br>
     Please click on link below to complete this step.<br>
     [confirm_link]
tr: Merhaba [member_name]!<br>
    Aboneliğiniz için teşekkür ederiz.<br>
    Bu otomatik bir yanıttır.<br>
    Aşağıdaki onay bağlantısını tıkladıktan sonra [entry_title] konusuna ait güncellemeleri alacağınızı bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.<br>
    Bu aboneliği onaylamak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.<br>
    [confirm_link]

en: Please confirm subscription to [entry_title]
tr: Lütfen [entry_title] aboneliği onayla

en: Can answer own question
tr: Kendi sorusunu cevaplayabilir

en: Can subscribe
tr: Abone olabilir

en: Can add tags
tr: Etiket ekleyebilir

en: Can edit own reply
tr: Kendi iletisini düzenleyebilir

en: Tags
tr: Etiketler

en: Set this option value 0 if you want to disable limiting
tr: Sınırlamayı devre dışı bırakmak istiyorsanız, değeri 0 olarak ayarlayın

en: Limit the post edit logging information "This post was modified 2 hours ago by John"
tr: Gönderi düzenleme günlüğü bilgilerini sınırla "Bu gönderi, 2 saat önce Mehmet tarafından değiştirildi"

en: Display Post Editing Information
tr: İleti Düzenleme Bilgilerini Görüntüle

en: Display Topic Editing Information
tr: Konu Düzenleme Bilgilerini Görüntüle

en: Number of Tags per Page
tr: Sayfa Başına Etiket Sayısı

en: Maximum Number of Tags per Topic
tr: Konu Başına En Fazla Etiket Sayısı

en: Enable Topic Tags
tr: Konu Etiketlerini Etkinleştir

en: Here you can set custom base paths for forum pages. For example the default Profile URL base path is /profile/, if this conflicts with other plugins you can change it to /user/ or so...
tr: Burada forum sayfaları için temel url yolları tanımlayabilirsiniz. Örneğin, varsayılan Profil URL'sinin temel yolu olan /profile/ eğer diğer bir eklenti ile çakışırsa, bunu /uye/ olarak değiştirebilirsiniz ...

en: Forum Page Slugs (URL Paths)
tr: Forum Sayfa Takma Adı (URL Yolu)

en: Forum XML Sitemap URL
tr: Forum XML Site Haritası URL

en: Share Buttons
tr: Paylaşım Tuşları

en: email for feedback
tr: geri bildirim için e-posta

en: I agree to receive email
tr: E-posta almayı kabul ediyorum

en: If you want us to contact you please click on "I agree to receive email" checkbox, then fill out your email. We'll try to do our best to help you with problems.
tr: Sizinle iletişime geçmemizi istiyorsanız lütfen "E-posta almayı kabul ediyorum" onay kutusunu işaretleyin, ardından e-postanızı yazın. Sorunlarınızda size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

en: When you login first time using Facebook Login button, we collect your account %s information shared by Facebook, based on your privacy settings. We also get your email address to automatically create a forum account for you. Once your account is created, you'll be logged-in to this account and you'll receive a confirmation email.
tr: Facebook Giriş düğmesini kullanarak ilk kez giriş yaptığınızda , hesabınızdan gizlilik ayarlarınıza göre Facebook tarafından paylaşılan %s bilgisini topluyoruz.  
    Ayrıca e-posta adresinizi kullanarak sizin için otomatik olarak bir forum hesabı oluşturuyoruz. Hesabınız oluşturulduktan sonra, bu hesaba giriş yapacaksınız ve bir onay e-postası alacaksınız.

en: The post edit logging information "This post was modified 2 hours ago by John" is displayed under modified post content..
tr: Kayıt düzenleme günlüğü bilgileri "Bu yazı, Mehmet tarafından 2 saat önce değiştirildi", değiştirilen içeriğin altında görüntülenir.

en: Limit Post Editing Information
tr: İleti Düzenleme Bilgisini Sınırla

en: The post edit logging information "This post was modified 2 hours ago by John" is displayed under modified topic first post content..
tr: Mesaj düzenleme günlüğü bilgileri "Bu yazı, Mehmet tarafından 2 saat önce değiştirildi" konunun ilk mesajının altında görüntülenir..

en: Forum Subscriptions
tr: Forum Abonelikleri

en: Liked Forum Posts
tr: Beğenilen Forum İletileri

en: Forum Replies Created
tr: Eklenen Forum Cevapları

en: Forum Topics Started
tr: Açılan Forum Konuları

en: Topic link
tr: Konu bağlantısı

en: This post was modified %s by %s
tr: Bu ileti %s tarafından %s tarihinde düzenlendi

en: Edit Post
tr: İletiyi düzenle

en: This topic was modified %s by %s
tr: Bu konu %s tarafından %s tarihinde düzenlendi

en: Edit Topic
tr: Konuyu düzenle

en: Sorry, there was an error uploading attached file
tr: Üzgünüm, ekli dosyanın yüklenmesinde hata oluştu

en: User custom field update failed
tr: Üye özel alan güncellemesi başarısız oldu

en: User profile update failed
tr: Üye profili  güncellemesi başarısız oldu

en: User data update failed
tr: Üye verileri güncellemesi başarısız oldu

en: Profile updated successfully
tr: Profil başarıyla güncellendi

en: Form template not found
tr: Form teması bulunamadı

en: Form name not found
tr: Form ismi bulunamadı

en: Allowed file types: %s
tr: İzin verilen dosya türleri: %s

en: This email address is already registered. Please insert another
tr: Bu e-posta adresi zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane girin

en: Maximum allowed file size is %s MB
tr: İzin verilen maksimum dosya boyutu %s MB

en: Numerical nicknames are not allowed. Please insert another.
tr: Sayısal takma adlara izin verilmez. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: Nickname validation failed
tr: Takma ad doğrulama başarısız oldu

en: This nickname is already in use. Please insert another.
tr: Bu üye adı zaten kullanılıyor. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: You have no permission to edit Usergroup field
tr: Üye grubu alanını düzenleme izniniz yok

en: Admin and Moderator Usergroups are not permitted
tr: Yönetici ve Moderatör üye gruplarına izin verilmez

en: The selected Usergroup cannot be set
tr: Seçilen üye grubu ayarlanamaz

en: The selected Usergroup is not found in allowed list
tr: Seçilen üye grubu izin verilen listede bulunamadı

en: One of the selected Usergroups cannot be set as Secondary
tr: Seçilen üye gruplarından biri, İkincil olarak ayarlanamaz

en: Avatar image is too big maximum allowed size is 2MB
tr: Avatar çok büyük, izin verilen boyut 2 MB

en: User registration is disabled.
tr: Üye kaydı etkin değil.

en: Username length must be between %d characters and %d characters.
tr: Üye adı uzunluğu %d ve %d karakter arasında olmalıdır.

en: Success! Please check your mail for confirmation.
tr: Başarılı! Lütfen onay için e-postanızı kontrol edin.

en: file is too large
tr: dosya çok büyük

en: file type %s is not allowed
tr: %s dosya tipine izin verilmiyor

en: file type is not detected
tr: dosya tipi tespit edilemedi

en: field value is not a valid URL
tr: alan değeri geçerli bir URL değil

en: field length cannot be greater than %d characters
tr: alan uzunluğu %d karakterden fazla olamaz

en: field length must be at least %d characters
tr: alan uzunluğu en az %d karakter olmalıdır

en: field value cannot be greater than %d
tr: alan değeri %d değerinden daha büyük olamaz

en: field value must be at least %d
tr: alan değeri en az %d olmalı

en: field is required
tr: alan gereklidir

en: User profile fields not found
tr: Üye profili alanları bulunamadı

en: No data submitted
tr: Herhangi bir veri gönderilmedi

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Forum Dashboard
tr: Forum Kontrol Paneli

en: Forum - User Timezone
tr: Forum - Üye zaman dilimi

en: Forum - Secondary Usergroups
tr: Forum - İkincil üye grubu

en: This user Usergroup is automatically changed according to current Role. If you want to disable Role-Usergroup synchronization and manage Usergroups and User Roles independently, please navigate to <b>Forums > Settings > Features</b> admin page and disable "Role-Usergroup Synchronization" option.
tr: Bu üye grubu mevcut Rol'e göre otomatik olarak değiştirilir. Rol-Üye Grubu senkronizasyonunu devre dışı bırakmak ve  Üye Gruplarını ve Kullanıcı Rollerini bağımsız olarak yönetmek istiyorsanız, lütfen <b>Forumlar > Ayarlar > Özellikler</b> yönetici sayfasına gidin ve "Rol-Üye Grubu Eşzamanlaması" seçeneğini devre dışı bırakın.

en: Role-Usergroup Synchronization is Turned ON!
tr: Rol - Üye Grubu Senkronizasyonu AÇIK!

en: Forum Usergroups are synched with User Roles based on the %s. When you change this user Role the Usergroup is automatically changed according to that table.
tr: Forum Üye Grupları, %s temel alınarak Kullanıcı Rolleri ile senkronize edilir. Bu kullanıcıyı değiştirdiğinizde, Üye Grubu, bu tabloya göre otomatik olarak değişir.

en: Forum - Usergroup
tr: Forum - Üye Grubu

en: Forum Profile Fields - wpForo
tr: Forum Profil Alanları - wpForo

en: Please choose one reasons before sending a feedback!
tr: Lütfen geri bildirim göndermeden önce nedenlerden birini seçiniz!

en: When a member replies to one of my post in forum topics
tr: Bir üye forum konularındaki yazıma yanıt verdiğinde

en: User replied to wpForo post
tr: Kullanıcı wpForo gönderisine cevap verdi

en: When a member replies to one of my forum topics
tr: Bir üye forum konularından birine yanıt verdiğinde

en: User leaves a reply to wpForo topic
tr: Kullanıcı, wpForo konusuna bir cevap bıraktı

en: Can be also used as Secondary Usergroup
tr: İkincil üye grubu olarak da kullanılabilir

en: Complete!
tr: Tamamlandı!

en: Synched
tr: Senkronize edildi

en: One User Role cannot be synched with multiple Usergroups.
tr: Bir Kullanıcı Rolü birden çok Kullanıcı Grubu ile senkronize edilemez.

en: Not Synched
tr: Senkronize Edilmedi

en: Add Usergroup to synch
tr: Senkronize etmek için Kullanıcı Grubu ekle

en: Status
tr: Durum

en: Users
tr: Üyeler

en: Role Name
tr: Üye Rolü

en: In the table above (Usergroups) you can see the list of all available forum Usergroups. The first column of this table displays selected User Roles which are synched with certain Usergroup. However some User Roles are still not synced with any Usergroup of your forum. You can find not-synced User Roles in the table below (User Roles). If you use any of these not-synced User Roles and you want to grant some forum accesses to users of these User Roles you should create new Usergroups for each of them. Once new Usergroup is created, you should use the [Synchronize] button in the table above to synchronize User Roles with new Usergroups.
tr: Yukarıdaki tabloda (Üye Grupları) mevcut tüm forum üye gruplarının listesini görebilirsiniz. Bu tablonun ilk sütunu, belirli Üye Gruplarıyla senkronize edilen seçilmiş Kullanıcı Rollerini görüntüler. Bununla birlikte, bazı Kullanıcı Rolleri, forumunuzun herhangi bir Üye Grubuna hâlâ senkronize edilmiyor. Senkronize olmayan Kullanıcı Rollerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz (Kullanıcı Rolleri). Bu senkronize Edilmemiş Kullanıcı Rollerinden herhangi birini kullanırsanız ve bu Kullanıcı Rollerinin kullanıcılarına bazı forum erişimi vermek istiyorsanız, her biri için yeni Üye Grupları oluşturmalısınız. Yeni Üye Grubu oluşturulduktan sonra, Kullanıcı Rollerini yeni Üye Gruplarıyla senkronize etmek için yukarıdaki tabloda bulunan [Senkronize Et] düğmesini kullanmalısınız.

en: User Roles
tr: Kullanıcı Rolleri

en: The [Synchronize] button changes all users Usergroups according to the users Roles. For example, if you select "Contributor" Role for "Registered" Usergroup, all users with "Contributor" Role will get "Registered" Usergroup in forum. The synchronization process may take a few seconds or dozens of minutes, it depends on the number of users. Please be patient, don't close this page and wait until the progress counter says 100% completed.
tr: [Senkronize Et] düğmesi, kullanıcı Rolleri'ne göre tüm üye gruplarını değiştirir. Örneğin, "Kayıtlı" Üye Grubu için "Katkıda Bulunan" Rolü'nü seçerseniz, "Katılımcı" Rolü olan tüm kullanıcılar forumda "Kayıtlı" Üye Grubu olur. Senkronizasyon işlemi birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir, kullanıcı sayısına bağlıdır. Lütfen sabırlı olun, bu sayfayı kapatmayın ve ilerleme sayacı %100 tamamlanana kadar bekleyin.

en: Note:
tr: Not:

en: Synchronize
tr: Senkronize et

en: Synchronize Users Usergroups and Roles
tr: Üyelerin üye gruplarını ve rollerini senkronize et

en: Users get the Default Usergroup on registration
tr: İlk kayıtta üyenin atanacağı varsayılan grup

en: The number of forum members with this usergroup. Click to view members.
tr: Bu kullanıcı grubuyla forum üyelerinin sayısı. Üyeleri görmek için tıklayın.

en: Also used as Secondary Usergroup
tr: İkincil üye grubu olarak da kullanılıyor

en: View Users
tr: Üyeleri Gör

en: ID
tr: NO

en: User Role
tr: Üye Rolü

en: Profile Subscriptions
tr: Profil Abonelikleri

en: Profile Activity
tr: Profil Etkinlikleri

en: Profile Account
tr: Profil Hesabı

en: Profile Home
tr: Profil Ana Sayfası

en: Topic (post list)
tr: Konu (ileti listesi)

en: Forum (topic list)
tr: Forum (konu listesi)

en: Display on forum pages
tr: Şu sayfalarda görüntüle

en: Display for Usergroups
tr: Şu gruplara görüntüle

en: If you have something important to say on forum front page, you can use this editor. The text will be displayed under forum breadcrumb menu, above forum and topic titles.
tr: Forumun ön sayfasında söylenecek önemli bir şey varsa, bu editörü kullanabilirsiniz. Metin, forum ve menü başlıkları altında forum breadcrumb menüsü altında görüntülenecektir.

en: Admin message on forum front page
tr: Forum ön sayfasında yönetici mesajı

en: Admin Note
tr: Yönetici Notu

en: Colors Documentation
tr: Renk Dökümantasyonu

en: Number of Members per Page
tr: Sayfa başına üye sayısı

en: XML Based Language
tr: XML Tabanlı Forum Dili

en: Set Forum on Home Page
tr: Ana Sayfayı Forum olarak ayarla

en: If you want to set forum on home page, please do not use the "Turn WordPress to wpForo" option. The correct instruction can be found in documentation here
tr: Ana sayfada forum ayarlamak isterseniz, lütfen "WordPress den wpForo ya" seçeneğini kullanmayın. Doğru talimatlar burada dokümantasyonda bulunabilir

en: Keep enabled this option to synch WordPress User Roles with Forum Usergroups. This connection allows to automatically change Usergroup of a user when his/her User Role is changed by administrators or by membership plugins. In other words this option allows to manage Usergroups based on Users Roles, thus you can directly control users forum accesses based on Users Roles. If this option is turned off, User Roles don't have any affection to users forum accesses, they are only controlled by forum Usergroups.
tr: WordPress Kullanıcı Rollerini Forum Üye Gruplarıyla eşitlemek için bu seçeneği etkinleştirin. Bu bağlantı, Kullanıcı Rolü yöneticiler veya üyelik eklentileri tarafından değiştirildiği zaman bir kullanıcının Üye Grubunu otomatik olarak değiştirmeye izin verir. Başka bir deyişle, bu seçenek Kullanıcı Rollerini temel alarak Üye Gruplarını yönetmeye izin verir, böylece kullanıcılar için Kullanıcı Rolleri'ni temel alarak doğrudan forum erişimlerini kontrol edebilirsiniz. Bu seçenek kapatılırsa, Kullanıcı Rolleri kullanıcılara forum erişiminde herhangi bir ilgi göstermez, yalnızca forumdaki Kullanıcılar tarafından kontrol edilir.

en: Role-Usergroup Synchronization
tr: Rol-üye grubu senkronizasyonu

en: Adds "Forums" tab with "Created Topics", "Posted Replies", "Liked Posts" and "Subscriptions" sub-tabs to Ultimate Member Profile page.
tr: "Oluşturulan Konular", "Gönderilen Cevaplar", "Beğenilen İletiler" ve "Abonelikler" alt sekmeleri ile "Üye" sekmesini "Son Kullanıcı Profili" sayfasına ekler.

en: Ultimate Member Profile Forum Tab Integration
tr: Ultimate Member profil forum sekme entegrasyonu

en: Creates notification on new forum reply in Ultimate Member Real-time Notification system.
tr: Ultimate Member gerçek zamanlı bildirim sisteminde yeni forum yanıtı bildirimi oluşturur.

en: Ultimate Member Notification Integration
tr: Ultimate Member bildirim entegrasyonu

en: New User Registration Email for user
tr: Üye için hoş geldin e-postası

en: Message Body
tr: Mesaj içeriği

en: Message Subject
tr: Mesaj konusu

en: This message comes when new user registers to site
tr: Bu mesaj, yeni üye siteye kaydolduğunda gelir

en: New User Registration Email for admins
tr: Yöneticiler için yeni üye kaydı bildirimi

en: Forum Accesses are designed to do a Forum specific user permission control. These are set of permissions which are attached to certain Usergeoup in each forum. Thus users can have different permissions in different forums based on their Usergroup.
tr: Forum Erişimleri, Foruma özel bir kullanıcı izni kontrolü yapmak için tasarlanmıştır. Bunlar, her forumda belirli Üye Grubuna eklenen izinler kümesidir. Bu sayede kullanıcılar farklı forumlarda Üye Gruplarına göre farklı izinlere sahip olabilirler.

en: Forum Permissions
tr: Forum izinleri

en: Read the documentation
tr: Dokümanı okuyun

en: Thank you for your feedback!
tr: Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

en: Submit &amp; Deactivate
tr: Gönder &amp; Pasifleştir

en: Dismiss and never show again
tr: Reddet ve bir daha asla gösterme

en: Please provide more information
tr: Lütfen daha fazla bilgi girin

en: Other
tr: Diğer

en: Please provide a plugin name or URL
tr: Lütfen bir eklenti  adı veya URL belirtin

en: I found a better plugin
tr: Daha iyi bir eklenti buldum

en: Could you please describe which features of the plugin slows down your website?
tr: Eklentinin hangi özelliklerinin web sitenizi yavaşlattığını açıklar mısınız?

en: The plugin works very slow
tr: Eklenti çok yavaş çalışıyor

en: What part of design you don't like or want to change?
tr: Tasarımın ne gibi bir bölümünü beğenmiyorsunuz ya da değiştirmek istiyor sunuz?

en: I didn't like plugin design
tr: Eklenti tasarımını beğenmedim

en: The plugin is great, but I need specific features
tr: Eklenti harika, ancak belirli özelliklere ihtiyacım var

en: What type of features you want to be in the plugin?
tr: Eklentide ne tür özellikler olmasını istersiniz?

en: I couldn't understand how to make it work
tr: Nasıl çalıştığını anlayamadım

en: It's not what I was looking for
tr: Bu eklenti aradığım şey değil

en: What kind of problems do you have?
tr: Ne tür problemler yaşıyor sunuz?

en: The plugin is not working
tr: Eklenti çalışmıyor

en: I'll reactivate it later
tr: Daha sonra yeniden etkinleştireceğim

en: Please let us know why you are deactivating. Choosing one of the options below you will help us make it better for you and for other users.
tr: Lütfen neden devre dışı bıraktığınızı bize bildirin. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek , sizin ve diğer üyeler için daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilirsiniz .

en: Plugin Usage Feedback
tr: Eklenti Kullanımı Geri Bildirimi

en: Update Topics Statistic
tr: Konu istatistiğini güncelle

en: Synch User Profiles
tr: Üye profillerini senkronize et

en: The setTimestamp() method of PHP DateTime class is not available. Please make sure you use PHP 5.4 and higher version on your hosting service.
tr: PHP DateTime sınıfının setTimestamp () yöntemi mevcut değil. Lütfen barındırma sağlayıcınızda PHP 5.4 ve daha yüksek sürüm kullanıldığından emin olun.

en: %s replied to the topic %s
tr: %s, %s konusuna cevap yazdı

en: You do not have permission to mark notifications for that user.
tr: Bu üye için bildirim yapma izniniz yok.

en: Are you sure you wanted to do that?
tr: Bunu yapmak istediğinize emin misin ?

en: You have %d new reply to %s
tr: %s konusunda %d yeni cevabınız var

en: You have %d new reply to %2$s from %3$s
tr: %2$s konusuna %3$s tarafından %d yeni cevap var

en: You have %d new replies
tr: %d yeni cevabınız var

en: Topic reply
tr: Konu yanıtı

en: Liked Posts
tr: Beğenilen Yazılar

en: Replies Created
tr: Verilen Cevaplar

en: Topics Started
tr: Konu Gönderim

en: Search Forums...
tr: Forumlarda Ara...

en: Order by
tr: Sırala

en: ASC
tr: ARTAN

en: DESC
tr: AZALAN

en: Views Count
tr: Görüntüleme

en: Posts Count
tr: İleti Sayısı

en: Modified Date
tr: Son Düzenleme

en: Created Date
tr: Oluşturma

en: Probably spam file attachments have been detected by wpForo Spam Control. Please moderate suspected files in wpForo &gt; Settings &gt; Spam Protection.
tr: Muhtemelen spam dosya ekleri wpForo Spam Denetimi tarafından algılandı. Lütfen forumdaki şüpheli dosyaları denetle &gt; Araçlar &gt; Antispam Sekmesi.

en: Privacy &amp; Rules
tr: Gizlilik &amp; Kurallar

en: You should edit this text and adapt it to your community rules.
tr: Bu metni düzenlemeli ve topluluk kurallarına uyarlamalısınız.

en: This is a basic example of forum rules provided by
tr: Bu, sağlanan forum kurallarının temel bir örneğidir

en: Forum Rules Text
tr: Forum Kuralları Metni

en: If this option is enabled, users must accept forum rules by checking the required checkbox on registration form to be able create a forum account. The label text of this checkbox can be managed in Forums > Phrases admin page. Search the label phrase, click on edit button and change it.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, kullanıcılar forum hesabı oluşturabilmek için kayıt formunda gerekli onay kutusunu işaretleyerek forum kurallarını kabul etmelidir. Bu onay kutusunun etiket metni Forumlar> İfadeler yönetici sayfasında yönetilebilir. Etiket ifadesini arayın, düzenle düğmesine tıklayın ve değiştirin.

en: Checkbox: I Accept Forum Rules
tr: Onay Kutusu: Forum Kurallarını Kabul Ediyorum

en: Forum Rules
tr: Forum Kuralları

en: Please note, that this option is only related to wpForo cookies. This doesn't disable WordPress and other plugins cookies. wpForo stores a small amount of data in cookies, it used to track visited forums and topics (bold and normal titles). Also when a guest (not registered user) creates a topic or post a reply, wpForo stores guest name and email address in cookies. wpForo uses this information to detect current guest content (topics, posts) and display it to the guest even if the content is under moderation (not approved by moderators). Also wpForo stores guest name and email in cookies to keep filled these fields when he/she posts a new reply or creates a new topic.
tr: Unutmayın, bu seçenek sadece wpForo çerezleri ile ilgilidir. Bu, WordPress ve diğer eklenti çerezlerini devre dışı bırakmaz. wpForo çerezlerde az miktarda veri depolar, ziyaret edilen forumları ve konuları (kalın ve normal başlıklar) izlemek için kullanılır. Ayrıca, bir misafir (kayıtlı olmayan kullanıcı) bir konu oluşturduğunda veya bir cevap yazdığında, wpForo çerezlerde misafir adını ve e-posta adresini depolar. wpForo, mevcut bilgileri (konuları, gönderileri) algılamak ve içerik denetimli olsa bile (moderatörler tarafından onaylanmasa bile) konuğa göstermek için bu bilgileri kullanır. Ayrıca wpForo, yeni bir yanıt gönderdiğinde veya yeni bir konu oluşturduğunda bu alanları doldurmak için çerezlere konuk adı ve e-posta gönderir.

en: Forum Cookies
tr: Forum Çerezleri

en: If this option is enabled, the Facebook Login button becomes not-clickable until user accept automatic account creation process based on his/her Facebook public profile information. This checkbox and appropriate information will be displayed with Facebook Login button to comply with the GDPR
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, kullanıcı Facebook'un herkese açık profil bilgilerine dayanarak otomatik hesap oluşturma işlemini kabul edene kadar Facebook Giriş düğmesi tıklanamaz duruma gelir. Bu onay kutusu ve uygun bilgiler, GDPR'ye uymak için Facebook Giriş düğmesi ile görüntülenecektir.

en: Checkbox: I Agree to create a forum account on Facebook Login
tr: Onay kutusu: Facebook oturumu ile bir forum hesabı oluşturmayı kabul ediyorum

en: This is an example of forum Privacy Policy with GDPR compliant. It adapted to wpForo plugin functions and features. <u>In case you enable this privacy policy template you become responsible for the content of this template.</u>  Please read this text carefully and make sure it suits your community Privacy Policy. If it doesn't, you should edit this text and adapt it to your community rules. This template includes shortcodes [forum-name] and [forum-url]. They are automatically replaced on registration page with current forum details. Don't forget to add an information about your organization, location and contacting ways (page, email, phone, etc...). Also if you have a separate privacy policy page for website please add a link to that page.
tr: Bu, GDPR uyumlu bir forum Gizlilik Politikası örneğidir. WpForo eklenti işlevlerine ve özelliklerine uyarlanmıştır. <u>Bu gizlilik politikası şablonunu etkinleştirmeniz durumunda, bu şablonun içeriğinden sorumlu olursunuz.</u> Lütfen bu metni dikkatle okuyun ve topluluğunuzun Gizlilik Politikası'na uygun olduğundan emin olun. Yoksa, bu metni düzenleyip topluluk kurallarınıza uyarlamanız gerekir. Bu şablonda kısa kodlar [forum-adı] ve [forum-url] bulunmaktadır. Geçerli forum ayrıntıları ile otomatik olarak kayıt sayfasına değiştirilir. Kuruluşunuz, konumunuz ve iletişim yollarınız hakkında bilgi (sayfa, e-posta, telefon vb.) eklemeyi unutmayın. Ayrıca, web sitesi için ayrı bir gizlilik politikası sayfanız varsa, lütfen bu sayfaya bir bağlantısını da ekleyin.

en: Forum Privacy Policy with GDPR compliant Template
tr: GDPR uyumlu Forum Gizlilik Politikası Şablonu

en: Checkbox: I Agree to Forum Privacy Policy
tr: Onay Kutusu: Forum Gizlilik Politikasını Kabul Ediyorum

en: Privacy Policy Page URL
tr: Gizlilik Politikası Sayfası URL

en: URL to Website Privacy Policy page
tr: Website Gizlilik Politikası sayfa URL'si

en: Terms Page URL
tr: Kurallar Sayfası URL

en: URL to Website Terms page
tr: Website Kullanım Şartları sayfa URL'si

en: Please insert URLs to your website Terms and Privacy Policy pages. Links to these pages will be included in registration form checkbox label (I'm agree with website terms and privacy policy) and in Forum Privacy Policy. The forum Privacy Policy does not cover your whole website, it is just an extension of your website main Privacy Policy. Thus it should be linked to according pages.
tr: Lütfen URL'leri web sitenizin Şartlar ve Gizlilik Politikası sayfalarına ekleyin. Bu sayfalara bağlantılar, kayıt formu onay kutusu etiketine (web sitesi şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ediyorum) ve Forum Gizlilik Politikasına dahil edilecektir. Forum Gizlilik Politikası web sitenizin tamamını kapsamıyor, sadece web sitenizin ana Gizlilik Politikası'nın bir uzantısı. Bu nedenle, sayfalara göre bağlanmalıdır..

en: Website Terms and Privacy Policy Pages
tr: Web Sitesi Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası Sayfaları

en: If this option is enabled, users must agree to receive an email confirmation with a link to set a password by checking the required checkbox on registration form to be able create a forum account. The checkbox label can be managed in Forums > Phrases admin page.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, kullanıcılar bir forum hesabı oluşturabilmek için kayıt formunda gerekli onay kutusunu işaretleyerek bir şifre belirlemek için bir bağlantıyla bir e-posta onayı almayı kabul etmelidir. Onay kutusu etiketi Forumlar> İfadeler yönetici sayfasında yönetilebilir.

en: Checkbox: I Agree to Receive an Email Confirmation
tr: Onay Kutusu: E-posta Doğrulamasını Kabul Ediyorum

en: If this option is enabled, users must accept forum Terms and Privacy Policy by checking the required checkbox on registration form to be able create a forum account. The checkbox label can be managed in Forums > Phrases admin page.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, kullanıcılar forum hesabı oluşturabilmek için kayıt formunda gerekli onay kutusunu işaretleyerek forum Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmelidir. Onay kutusu etiketi Forumlar> İfadeler yönetici sayfasında yönetilebilir.

en: Checkbox: I Accept Website Terms and Privacy Policy
tr: Onay Kutusu: Web Sitesi Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikasını Kabul Ediyorum

en: Please insert a page URL, where user can find a contact form or an information to contact the forum administrator.
tr: Lütfen, kullanıcının forum yöneticisi ile iletişim kurabileceği bir iletişim formu yada bilgi bulabileceği bir sayfa URL'si ekleyin.

en: URL to - Contact Us - page
tr: İletişim Sayfası URL

en: Report user rights violation
tr: Kullanıcı hakları ihlalini bildirme

en: Report user data access and control issue
tr: Kullanıcı verisi erişimini ve kontrol sorununu rapor et

en: Delete account with created content
tr: Oluşturulan içerikle birlikte hesabı sil

en: Obtain personal data and created content
tr: Kişisel verileri ve oluşturulan içeriği edinin

en: According to the GDPR, all users should have an option to contact website administrator in following cases:
tr: GDPR 'ye göre, tüm kullanıcıların aşağıdaki durumlarda web sitesi yöneticisi ile iletişim kurma seçeneği bulunmalıdır:

en: Contact Information
tr: İletişim Bilgileri

en: GDPR Key Changes
tr: GDPR Önemli Değişiklikler

en: The General Data Protection Regulation (GDPR) (Regulation (EU) 2016/679) is a regulation by which the European Parliament, the Council of the European Union and the European Commission intend to strengthen and unify data protection for all individuals within the European Union (EU). After four years of preparation and debate the GDPR was finally approved by the EU Parliament on 14 April 2016. Enforcement date: 25 May 2018 - at which time those organizations in non-compliance may face heavy fines. More info at
tr: Genel Verilerin Korunması Yönetmeliği (GDPR) (Yönetmelik (AB) 2016/679) Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği Konseyi ve Avrupa Komisyonu'nun Avrupa Birliği içindeki tüm bireyler için veri korumasını güçlendirmek ve birleştirmek niyetinde olduğu bir yönetmeliktir. (AB). Dört yıllık hazırlık ve tartışmadan sonra, GSYİH, 14 Nisan 2016 tarihinde AB Parlamentosu tarafından onaylandı. Yürürlük tarihi: 25 Mayıs 2018 - bu süreden itibaren uyarı bulundurmayan siteler, ağır para cezalarıyla karşılaşabilirler. Daha fazla bilgi

en: Forum Privacy Policy and GDPR compliant
tr: Forum Gizlilik Politikası ve GDPR Yönetmeliği

en: Exclude file extensions
tr: Hariç tutulan dosya uzantıları

en: Enable File Scanner
tr: Dosya Tarayıcısını Etkinleştir

en: Example of adding a new HTML tags:
tr: Yeni bir HTML etiketinin eklenmesi örneği:

en: By default wpForo allows all secure HTML tags in post content. Allowing a new HTML tag may affect your forum security. For example the &lt;iframe&gt; and &lt;script&gt; HTML tags may be used by spammers and hackers to load 3rd party ads and viruses to forum.
tr: Varsayılan olarak wpForo, post içerikteki tüm güvenli HTML etiketlerine izin verir. Yeni bir HTML etiketine izin vermek forum güvenliğinizi etkileyebilir. Örneğin, &lt;iframe&gt; ve &lt;script&gt; HTML etiketleri, üçüncü taraf reklamları ve virüsleri foruma yüklemek için spam gönderenler ve bilgisayar korsanları tarafından kullanılabilir.

en: Allow extra HTML tags
tr: İlave HTML etiketlerine izin ver

en: Options to control and filter post content
tr: Yayın içeriğinin kontrolü ve filtrelenmesi için seçenekler

en: Set this option value 0 if you want to remove time limit.
tr: Zaman sınırını kaldırmak istiyorsanız, bu seçeneği 0 olarak ayarlayın.

en: Sitewide
tr: Site geneli

en: Adds "Forums" tab with "Created Topics", "Posted Replies", "Liked Posts" and "Subscriptions" sub-tabs to BuddyPress Profile page.
tr: BuddyPress Profil sayfasına "Oluşturulan Konular", "Gönderilen Cevaplar", "Beğenilen Mesajlar" ve "Abonelikler" alt sekmeleri ile "Forumlar" sekmesini ekler.

en: BuddyPress Profile Forum Tab Integration
tr: BuddyPress profil forum sekme entegrasyonu

en: Creates notification on new forum reply in BuddyPress Profile Notification page.
tr: BuddyPress profil bildirimi sayfasında yeni forum yanıtı bildirimi oluşturur.

en: BuddyPress Notification Integration
tr: BuddyPress bildirim entegrasyonu

en: Posts members activity (new topic, new reply, post like) to BuddyPress Profile Activity page.
tr: BuddyPress profil etkinliği sayfasına mesaj gönderir. (yeni konu, yeni cevap, beğeni)

en: BuddyPress Activity Integration
tr: BuddyPress etkinlik entegrasyonu

en: The post sharing toggle can be displayed either on the left side or on the top of each post. The general share buttons can be displayed on both (top and bottom) locations.
tr: İleti paylaşım tuşu, solda veya her gönderinin üstünde gösterilebilir. Genel paylaşım düğmeleri, hem (üst ve alt) konumlarda görüntülenebilir.

en: Share Button Locations
tr: Paylaşım Tuşu Konumu

en: Square
tr: Kare

en: Figure
tr: Resim

en: Mixed
tr: Karışık

en: Post sharing toggle allows you to share posts individually. You can see post sharing toggles on the left, right side or in top bar of each post. The toggle blue color is the current primary color (#12) of your forum style. For example, if you use the red forum style, the color of all share toggles will be red. This doesn't affect share button colors. They are always grey with original colors on mouse hover.
tr: İleti paylaşım tuşu, yayınları tek tek paylaşmanıza olanak tanır. İleti paylaşımını, her gönderinin solunda, sağında veya üst çubuğunda değiştirebileceğinizi görebilirsiniz. Tuş mavi rengi, forum stilinizin geçerli birincil rengi (# 12). Örneğin, kırmızı forum stilini kullanırsanız, tüm paylaşım geçişlerinin rengi kırmızı olur. Bu paylaşım düğmesi renklerini etkilemez. Fare vurgusunda her zaman orijinal renklerle gridirler.

en: Button &amp; Count
tr: Tuş &amp; Göstergesi

en: Button
tr: Tuş

en: Icon
tr: İkon

en: Colored
tr: Renkli

en: Grey
tr: Gri

en: General share buttons are forum and topic sharing buttons. They are located on the top and the bottom of each page. You can manage location of these buttons using "Share Buttons Location" options bellow.
tr: Genel paylaşım düğmeleri, forum ve konu paylaşma düğmeleridir. Her sayfanın üstünde ve altında bulunurlar. Bu düğmelerin konumunu "Paylaşma Düğmeleri Konumu" seçeneklerini kullanarak yönetebilirsiniz.

en: Post Sharing Toggle
tr: İleti paylaşım tuşu

en: General Share Buttons
tr: Genel paylaşım tuşları

en: Enable Share Buttons
tr: Paylaşım tuşlarını etkinleştir

en: Check the checkbox below share options to activate. <b>Please note, that the Facebook share button cannot be activated without Facebook API ID.</b> Please follow to the "Facebook API Configuration" option instruction above and fill the API ID field in order to activate Facebook Share button.
tr: Etkinleştirmek için aşağıdaki paylaşım seçeneklerine göz atın. <b>Facebook paylaşma düğmesinin Facebook API kimliği olmadan etkinleştirilemeyeceğini lütfen unutmayın.</b> Lütfen Facebook Paylaşım düğmesini etkinleştirmek için yukarıdaki "Facebook API Yapılandırması" seçeneği talimatını uygulayın ve API Kimliği alanını doldurun.

en: Active Share Buttons
tr: Etkin paylaşım tuşları

en: Target Topic not found
tr: Hedef konu bulunamadı

en: This action changes topic URL. Once the topic is moved to other forum the old URL of this topic will no longer be available.
tr: Bu işlem konu URL'sini değiştirir. Konu başka bir foruma taşındıktan sonra, bu konunun eski URL'si artık kullanılamayacaktır.

en: Move Reply
tr: Cevabı Taşı

en: Split
tr: Ayır

en: Merge
tr: Birleştir

en: Topic once split cannot be unsplit. The first post of new topic becomes the earliest reply.
tr: Ayırma bir kez yapılmışsa tekrar birleştirilemez. Yeni konunun ilk iletisi ilk cevap olur.

en: Select Posts to Split
tr: Ayırmak için mesajları seç

en: New Topic Forum
tr: Yeni Konu Forumu

en: New Topic Title
tr: Yeni Konu Başlığı

en: Create new topic with split posts. The first post of new topic becomes the earliest reply.
tr: Ayrılan mesajlarla yeni konu oluşturun. Yeni konunun ilk iletisi ilk cevap olur.

en: Create New Topic
tr: Yeni Konu Oluştur

en: Topics once merged cannot be unmerged. This topic URL will no longer be available.
tr: Birleştirilen konular tekrar ayrılamaz. Bu konu URL'si artık kullanılamayacak.

en: Update post titles with target topic title.
tr: Konu başlıklarını hedef konu başlığıyla güncelleyin.

en: Update post dates (current date) to allow append posts to the end of the target topic.
tr: İletileri hedef konunun sonuna eklemeye izin vermek için gönderi tarihlerini (geçerli tarih) güncelleyin.

en: All posts will be merged and displayed (ordered) in target topic according to posts dates. If you want to append merged posts to the end of the target topic you should allow to update posts dates to current date by check the option below.
tr: Tüm mesajlar, yayın tarihlerine göre hedef başlıkta birleştirilecek ve görüntülenecektir. Birleştirilmiş yayınları hedef konunun sonuna eklemek isterseniz, aşağıdakileri işaretleyerek yayın tarihlerini mevcut tarihe güncellemenize izin vermelisiniz.

en: Please copy the target topic URL from browser address bar and paste in the field below.
tr: Lütfen hedef konu URL'sini tarayıcı adres çubuğundan kopyalayın ve aşağıdaki alana yapıştırın.

en: Split Topic
tr: Konuyu Ayır

en: Merge Topics
tr: Konuyu Birleştir

en: Target Topic URL
tr: Hedef Konu URL

en: Forum post like
tr: Forum iletisi beğeni

en: Forum post
tr: Forum iletisi

en: Forum topic
tr: Forum konusu

en: Read more
tr: Devamı

en: %s liked forum post %s
tr: %s, %s forum iletisini beğendi

en: %s posted a new topic %s
tr: %s yeni bir konu gönderdi %s

en: %s created a new topic %s
tr: %s, %s adında yeni bir konu oluşturdu

en: Can view poll result
tr: Anket sonucunu görebilir

en: Can vote poll
tr: Ankete oy verebilir

en: Can create poll
tr: Anket oluşturabilir

en: Can approve/unapprove content
tr: İçeriği onaylayabilir/reddedebilir

en: Can view attached files
tr: Ekli dosyaları görüntüleyebilir

en: More info
tr: Daha fazla bilgi

en: Thank you!
tr: Teşekkürler!

en: Enable WordPress Shortcodes in Post Content
tr: Gönderi içeriğinde WordPress kısa kodlarını etkinleştir

en: Welcome to wpForo
tr: wpForo 'ya Hoşgeldiniz

en: Thank you!<br> Sincerely yours,<br> gVectors Team
tr: Teşekkürler!<br> Saygılarımızla,<br> gVectors Takımı

en: Display on Members List
tr: Üye listesinde görüntülenir

en: Forgot Your Password?
tr: Unutulan parola?

en: Reset Password
tr: Parola sıfırla

en: Please Insert Your Email or Username
tr: Lütfen E-postanızı veya Kullanıcı Adınızı Giriniz

en: Enter your email address or username and we'll send you a link you can use to pick a new password.
tr: E-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin ve size yeni bir şifre almak için kullanabileceğiniz bir bağlantı gönderelim.

en: Join us today!
tr: Bize şimdi katılın!

en: Welcome!
tr: Merhaba!

en: ERROR: Can't connect to Google reCAPTCHA API
tr: HATA: Google reCAPTCHA API bağlanamıyor

en: Google reCAPTCHA verification failed
tr: Google reCAPTCHA onaylama hatası

en: You are not allowed to edit this post
tr: Bu yazıyı düzenlemenize izin verilmiyor

en: WordPress Reset Password Form
tr: WordPress Şifre Sıfırlama Formu

en: WordPress Registration Form
tr: WordPress Kayıt Formu

en: WordPress Login Form
tr: WordPress  Giriş Formu

en: wpForo Reset Password Form
tr: wpForo Parola Sıfırlama Formu

en: wpForo Registration Form
tr: wpForo Kayıt Formu

en: wpForo Login Form
tr: wpForo Giriş Formu

en: Guest Post Editor
tr: Konuk Yazım Editörü

en: Guest Topic Editor
tr: Konuk Konu Editörü

en: Dark
tr: Koyu

en: Light
tr: Açık

en: reCAPTCHA Theme
tr: reCAPTCHA Teması

en: reCAPTCHA Settings
tr: reCAPTCHA Ayarları

en: Secret Key
tr: Gizli Anahtar

en: Site Key
tr: Site Anahtarı

en: Register your site and get API keys here &raquo;
tr: Sitenizi kaydedin ve API anahtarlarını buradan edinin &raquo;

en: To start using reCAPTCHA, you need to sign up for an API key pair for your site.
tr: ReCAPTCHA'yı kullanmaya başlamak için siteniz için bir API anahtar çifti oluşturmalısınız.

en: reCAPTCHA API Keys
tr: reCAPTCHA API Anahtarları

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. It makes secure topic and post editors when Guest Posting is allowed, also it protects login and registration forms against spam attacks.
tr: reCAPTCHA sizi spam ve diğer kötüye kullanımlara karşı otomatik olarak korur. Misafir gönderiye izin verildiğinde konu ve ileti kontrolü yapar. Ayrıca giriş ve kayıt formlarını spam saldırılarına karşı korur.

en: Recent Posts Display Type
tr: Son Mesajlar Görüntüleme Tipi

en: Redirect after subscription confirmation
tr: Abonelik onayından sonra yönlendir

en: Redirect after registration
tr: Kayıttan sonra yönlendir

en: Redirect after login
tr: Giriş yaptıktan sonra yönlendir

en: For member profile, account and subscription pages use following URLs:
tr: Üye profili için hesap ve abonelik sayfaları aşağıdaki URL'leri kullanır:

en: Custom Redirection URLs after following actions
tr: İşlem sonrası özel yönlendirme URL'leri

en: Replace Reset Password Page URL to Forum Reset Password Page URL
tr: Parola Sıfırla URL'sini Forumun Parola Sıfırlama Sayfası ile değiştir.

en: Show Member Mention Nicknames
tr: Bahsedilen üyeler özelliğini göster

note: Description of the plugin
en: WordPress Forum plugin. wpForo is a full-fledged forum solution for your community. Comes with multiple modern forum layouts.
tr: WordPress Forum eklentisi. wpForo topluluğunuz için tam teşekküllü bir forum çözümüdür. Çoklu modern forum düzenleri ile birlikte gelir.

en: Awards myCRED points for forum activity. Integrates myCRED Badges and Ranks. Converts wpForo topic and posts, likes to myCRED points.
tr: Forum etkinliği için myCRED puanları ile ödüllendirir. MyCRED Rozetleri ve Sıralarını bütünleştirir. WpForo konu ve iletileri myCRED puanlarından hoşlanır.

en: wpForo Polls is a complete addon to help forum members create, vote and manage polls effectively. Comes with poll specific permissions and settings.
tr: wpForo Anketler, forum üyelerinin anketleri etkili bir şekilde oluşturmalarına, oylamalarına ve yönetmelerine yardımcı olacak tam bir eklentidir. Ankete özel izinler ve ayarlarla birlikte gelir.

en: Set this option value 0 if you want to show the whole post content in recent post area.
tr: Son gönderi alanında tüm yayın içeriğinin gösterilmesini istiyorsanız, bu seçeneği 0 olarak ayarlayın.

en: Extended Layout - Recent post length
tr: Genişletilmiş Düzen - Son İleti Uzunluğu

en: Set this option value 0 if you want to show all posts in recent posts area.
tr: Son gönderiler alanındaki tüm mesajları göstermek istiyorsanız, bu seçeneği 0 olarak ayarlayın.

en: Extended Layout - Number of Recent posts
tr: Genişletilmiş Düzen - Son Mesaj Sayısı

en: Extended Layout - Recent posts
tr: Genişletilmiş Düzen - Son İletiler

en: Q&A Layout - Recent topic length
tr: Soru-Cevap Düzeni - Son Konu Uzunluğu

en: Q&A Layout - Number of Recent topics
tr: Soru-Cevap Düzeni - Son Konu Sayısı

en: Q&A Layout - Recent topics
tr: Soru-Cevap Düzeni - Son Başlıklar

en: Set this option value 0 if you want to show the whole title in recent topic area.
tr: Son konu alanında başlığın tamamını göstermek istiyorsanız, bu seçeneği 0 olarak ayarlayın.

en: Extended Layout - Recent topic length
tr: Genişletilmiş Düzen - Son Konu Uzunluğu

en: Extended Layout - Number of Recent topics
tr: Genişletilmiş Düzen - Son Konu Sayısı

en: Extended Layout - Recent topics
tr: Genişletilmiş Düzen - Son Konular

en: You can mention a person using @nicename in post content to send that person an email message. When you post a topic or reply, forum sends an email message to the user letting them know that they have been mentioned on the post.
tr: Bu kişiye bir e-posta mesajı göndermek için, içerikte @nicename kullanarak ilgili kişiden söz edebilirsiniz. Bir konu veya cevap gönderdiğinizde, forum, kullanıcıya iletide kendinden bahsedildiğini bildiren bir e-posta mesajı gönderir.

en: in forum
tr: forumda

en: forum link
tr: forum bağlantısı

en: Invalid User
tr: Geçersiz Kullanıcı

en: Your email is required to be able authorize you here. Please try loging again.
tr: E-postanız sizi burada yetkilendirmek için gereklidir. Lütfen tekrar giriş yapmayı deneyin.

en: Please login into Facebook and then click connect button again
tr: Lütfen Facebook’a giriş yapın ve tekrar bağlan düğmesine tıklayın.

en: use default link color
tr: varsayılan bağlantı rengi kullan

en: Usergroup Color
tr: Üye Grubu Rengi

en: default (#15)
tr: varsayılan (#15)

en: Default Access
tr: Varsayılan Erişim

en: Misc
tr: Çeşitli

en: The noIndex code tells Google and other search engines to NOT index the page, so that it cannot be found in search results. Please insert page URLs you do not want to be indexed one per line in the textarea bellow.
tr: NoIndex kodu, Google’ın ve diğer arama motorlarının, sayfayı arama motorlarında dizine eklememesi gerektiğini bildirir. Lütfen ilgili alana  satır başına bir tane olmak üzere dizine eklenmesini istemediğiniz sayfa URL'lerini girin.

en: Noindex forum page URLs
tr: Noindex forum sayfası URL'leri

en: wpForo adds nofollow to all links with external URLs. If you want to keep some domains as internal please insert domains one per line in the textarea bellow.
tr: wpForo, harici URL'lere sahip tüm bağlantılara nofollow ekler. Bazı alanları dahili olarak tutmak istiyorsanız, ilgili alana satır başına bir tane olmak üzere ekleyin.

en: Allowed dofollow domains
tr: İzin verilen dofollow domainleri

en: SEO Tools
tr: SEO Araçları

en: Documentation
tr: Dokümantasyon

en: Member Custom Title by default
tr: Varsayılan üye ünvanı

en: Member Custom Titles
tr: Üye özel ünvanları

en: Replace Login Page URL to Forum Login Page URL
tr: Giriş Sayfası URL'sini Forum Giriş Sayfası URL'sine değiştirin

en: Replace Registration Page URL to Forum Registration Page URL
tr: Kayıt Sayfası URL'sini Forum Kayıt Sayfası URL'sine değiştirin

en: User Mention message body
tr: Bahsetme ileti içeriği

en: User Mention message subject
tr: Bahsetme ileti konusu

en: Enable Email Notification
tr: E-posta  Bildirimini Etkinleştir

en: User Mentioning Email
tr: Üye bilgilendirme e-postaları

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Custom URL, e.g.: http://example.com/my-page/
tr: Özel URL, örn.: http://example.com/my-page/

en: Custom
tr: Özel

en: Redirect to this page after success login
tr: Oturum açıldığında şu sayfaya yönlendir

en: Facebook Login button on User Registration page
tr: Üye kayıt sayfasında facebook oturum açma tuşu

en: Facebook Login button on User Login page
tr: Oturum açma sayfasında facebook oturum açma tuşu

en: Facebook API connection script (sharing, login, cross-posting...)
tr: Facebook API bağlantı betiği (sharing, login, cross-posting...)

en: Facebook SDK for JavaScript
tr: Javascript için Facebook SDK

en: Disable
tr: Devre Dışı

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Adds Facebook Login button on Registration and Login pages.
tr: Kayıt ve oturum açma sayfalarına Facebook oturum tuşları ekler.

en: Facebook Login
tr: Facebook Girişi

en: Please follow to this instruction
tr: Lütfen bu yönergeyi takip edin

en: In order to get an App ID and Secret Key from Facebook, you’ll need to register a new application. Don’t worry – its very easy, and your application doesn't need to do anything. We only need the keys.
tr: App ID ve App Secret bilgilerini alabilmek için Facebook'ta yeni bir uygulama oluşturmalısınız. Üzülmeyin, bu çok kolaydır ve uygulamanızın birşey yapması gerekmez. Sadece anahtarlara ihtiyacımız var.

en: Facebook API Configuration
tr: Facebook API Yapılandırması

en: No posts were found here
tr: Burada hiç yazı bulunamadı

en: Recent Posts
tr: Son Yazılar

en: Reset Result
tr: Sonucu sil

en: Reset Search
tr: Aramayı sıfırla

en: Display Name or Nicename
tr: Kullanıcı Adı yada Takma Ad

en: Find a member
tr: Üye ara

en: Topics RSS Feed
tr: Konular RSS Beslemesi

en: Forums RSS Feed
tr: Forumlar RSS Beslemesi

en: Add Reply
tr: Cevap gönder

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page. Database backup is not required. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
tr: Bu işlem birkaç saniye veya dakika sürebilir, lütfen sabırlı olun ve bu sayfayı kapatmayın. Veritabanı yedekleme gerekli değildir. 500 Sunucu Hatası alırsanız endişelenmeyin. Veri güncelleme işlemi yinede MySQL sunucusunda devam etmektedir.

en: Enable RSS Feed
tr: RSS beslemesini etkinleştir

en: Log Viewed Forums and Topics
tr: Okunan forum ve konuları kaydet

en: Advanced user profile builder system. Allows to add new fields and manage profile page. Creates custom Registration, Account, Member Search forms.
tr: Gelişmiş kullanıcı profili oluşturucu sistemi. Yeni alanlar eklemeye ve profil sayfasını yönetmeye izin verir. Özel Kayıt, Hesap, Üye Arama formları oluşturur.

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: --- Choose ---
tr: --- Seçin ---

en: approved
tr: onaylanmış

en: You do not have permission to view this page
tr: Bu sayfayı görüntüleme izniniz yok

en: This is only used when a new Usergroup is created, it automatically gets the selected Forum Access in all forums.
tr: Sadece yeni üye grubu oluşturulduğunda kullanılır. Tüm forumlardaki forum erişim yetkilerini gösterir.

en: Default Forum Access
tr: Varsayılan forum erişimi

en: Set as Default
tr: Vaysayılan olarak ayarla

en: is Default
tr: varsayılan

en: Filter
tr: Filtre

en: Members Search Type
tr: Üye arama türü

en: Reset Password message body
tr: Parola Sıfırla iletisi içeriği

en: This message comes from Reset Password form.
tr: Bu ileti Parolayı Sıfırla Formundan gelmektedir.

en: Reset Password Emails
tr: Parola sıfırlama e-postası

en: Blog to Forum and Forum to Blog content synchronization. Blog posts with Forum topics and Blog comments with Forum replies.
tr: Blog ile forum ve forum ile blog arası içerik senkronizasyonu. Blog yazıları ile forum konuları  ve blog yorumları ile forum cevapları.

en: Anonymous
tr: Anonim

en: User Title
tr: Üye ünvanı

en: Rating Title
tr: Değerlendirme başılığı

en: Usergroup
tr: Üye Grubu

en: Ads Manager is a powerful yet simple advertisement management system, that allows you to add adverting banners between forums, topics and posts.
tr: Reklam yöneticisi forumlar,konular ve yazılar arasına reklam bannerleri ekemenizi sağlayan basit ve güçlü bir reklam yönetim sistemidir

en: New Usergroup
tr: Yeni üye grubu

en: New Phrase
tr: Yeni ifade

en: New User Group
tr: Yeni üye grubu

en: New Forum
tr: Yeni forum

en: Forum users' profile data are not synchronized yet, this step is required! Please click the button below to complete installation.
tr: Forum kullanıcılarının profil verileri henüz eşitlenmedi, bu adım zorunludur. Kurulumu tamamlamak için lütfen aşağıdaki tuşu tıklayın.

en: wpForo Forum Installation |
tr: WpForo Forum Kurulum |

en: You can permanently disable this message in Dashboard > Forums > Features admin page.
tr: Bu mesajı kalıcı olarak Pano > Forumlar > Özellikler admin sayfasından iptal edebilirsiniz.

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page.
tr: Bu işlem birkaç yada onlarca dakika sürebilir, lütfen sabırlı olun ve bu sayfayı kapatmayın.

en: Continue Synchronization
tr: Senkronizasyona devam et

en: Start Profile Synchronization
tr: Profil senkrozinasyonunu başlat

en: Enable Auto-cleanup of inactive users
tr: Aktif olmayan üyeler için otomatik temizlemeyi etkinleştir

en: Filter by Usergroups
tr: Üye grupları ile filtreleme

en: days ago
tr: gün önce

en: Inactive users who have been registered more than
tr: Kayıt süresi eski olan aktif olmayan üyeler

en: Inactive users are the account owners who have no topics, posts, comments and subscriptions for new content. In 99&#37; cases this kind of accounts are being registered by Spammers. This tool allows you to only keep active and known inactive users.
tr: Etkinleştirilmemiş kullanıcılar, konusu, yazısı, yorumu ve aboneliği olmayan hesap sahipleridir. Bu tür hesapların %99'u istenmeyen gönderim yapan kişiler tarafından oluşturulmuştur. Bu araç etkin olan ve bilinen etkinolmayan kullanıcıları korumanıza olanak sağlar.

en: Delete Inactive Users
tr: Aktif olmayan kullanıcıları sil

en: Display Usergroup under Post Author Avatar
tr: Yazar avatarının altında üye grubunu göster

en: Member Reputation and Titles
tr: Üye itibar ve ünvanlar

en: Turn Off User Syncing Note
tr: Kullanıcı senkronizasyon notlarını kapat

en: Enable User Profile Page indexing
tr: Kullanıcı profil sayfasının indekslenmesine izin ver

en: Enable Memory Cache
tr: Hafıza önbelleğini aktifleştir

en: Enable HTML Cache
tr: HTML önbelleğini aktifleştir

en: Enable Object Cache
tr: Nesne önbelleğini aktifleştir

en: Delete All Caches
tr: Tüm önbelleği sil

en: Submit
tr: Gönder

en: removed link
tr: bağlantı kaldırılmış

en: Post is empty
tr: Gönderi boş

en: You are not allowed to attach this file type
tr: Bu dosya türünü eklemenize izin verilmiyor

en: unapproved
tr: Onaylanmayan

en: Done!
tr: Tamam

en: Settings successfully updated
tr: Ayarlar başarıyla güncellendi

en: Topic first post data not found.
tr: Konunun ilk yazı verisi bulunamadı.

en: Topic first post not found.
tr: Konunun ilk yazısı bulunamadı.

en: Awaiting moderation
tr: Moderasyon bekliyor

en: This post is currently unapproved. You can approve posts in Dashboard &raquo; Forums &raquo; Moderation admin page.
tr: Bu yazı şu anda onaylı değildir. Pano &raquo; Forumlar &raquo;  Moderasyon yönetim sayfasından onaylayabilirsiniz.

en: This topic is currently unapproved. You can approve topics in Dashboard &raquo; Forums &raquo; Moderation admin page.
tr: Bu başlık şu anda onaylı değildir. Pano &raquo; forumlar &raquo; moderasyon yönetim sayfasından onaylayabilirsiniz.

en: Please Moderate:
tr: Lütfen moderasyon işlemi yapın:

en: approve
tr: onayla

en: unapprove
tr: onaylama

en: Type
tr: Tür

en: Banned
tr: Yasaklı

en: Published
tr: Yayınlandı

en: Unapproved
tr: Onaylanmadı

en: Forum Tools
tr: Forum araçları

en: Are you sure you want to delete all DARK RED marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
tr: Burada listelenen tüm KOYU KIRMIZI işaretli dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz. Dosyaları silmeden önce lütfen Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ klasörünü yerel bilgisayarınıza indirin, bu işlem geri alınamaz.

en: Click to delete Dark Red marked files
tr: Koyu Kırmızı işaretli dosyaları silmek için tıklayın

en: Are you sure you want to delete all RED marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
tr: Burada listelenen tüm KIRMIZI işaretli dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz. Dosyaları silmeden önce lütfen Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ klasörünü yerel bilgisayarınıza indirin, bu işlem geri alınamaz.

en: Click to delete Red marked files
tr: Kırmızı işaretli dosyaları silmek için tıklayın

en: Are you sure you want to delete all ORANGE marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
tr: Burada listelenen tüm TURUNCU işaretli dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz. Dosyaları silmeden önce lütfen Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/klasörünü yerel bilgisayarınıza indirin, bu geri alınamaz.

en: Click to delete Orange marked files
tr: Turuncu işaretli dosyaları silmek için tıklayın

en: Delete All
tr: Tümünü Sil

en: Are you sure you want to delete all BLUE marked files listed here. Please download Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/ folder to your local computer before deleting files, this is not undoable.
tr: Burada listelenen tüm MAVİ işaretli dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz. Dosyaları silmeden önce lütfen Wordpress /wp-content/uploads/wpforo/klasörünü yerel bilgisayarınıza indirin, bu işlem geri alınamaz.

en: Click to delete Blue marked files
tr: Mavi işaretli dosyaları silmek için tıklayın

en: Are you sure you want to permanently delete this file?
tr: Bu dosyayı kalıcı olarak silmek istediğinden emin misin?

en: Delete this file
tr: Bu dosyayı sil

en: Directory
tr: Dizin

en: This tool is designed to find attachment which have been uploaded by spammers. The tool checks most common spammer filenames and suggest to delete but you should check one by one and make sure those are spam files before deleting.
tr: Bu araç, spam gönderenler tarafından yüklenen eki bulmak üzere tasarlanmıştır. Araç, en yaygın spam dosya adlarını kontrol eder ve silmek için öneride bulunur, Fakat birer birer kontrol etmeli ve bunları silinmeden önce spam dosyaları olduğundan emin olmalısınız.

en: Possible Spam Attachments
tr: Muhtemel istenmeyen dosya ekleri

en: Do not allow to attach files with following extensions:
tr: Aşağıdaki uzantılar için dosya eklerine izin verme:

en: Min number of posts to be able post links
tr: Bağlantı gönderebilmek için gerekli en az yazı sayısı

en: Min number of posts to be able attach files
tr: Dosya eki için gerekli en az yazı sayısı

en: posts
tr: yazılar

en: first
tr: ilk

en: User is New (under hard spam control) during
tr: Yeni Kullanıcının (spam kontrolünde) süresi

en: Some useful options to limit just registered users and minimize spam. These options don't affect users whose Usergroup has "Can edit member" and "Can pass moderation" permissions.
tr: Spam miktarını en aza indiren ve sadece kayıtlı kullanıcıları sınırlandıran bazı kullanışlı seçenekler. Bu seçenekler, kullanıcı grubu "Üye düzenleyebilir" ve "yetkilendirmeyi geçebilir" izinlerine sahip olan kullanıcıları etkilemez.

en: New Registered User
tr: Yeni üye kontrol

en:  is enabled
tr: etkinleştirildi

en: Spam Suspicion Level for Posts
tr: Yazılar İçin spam şüphe seviyesi

en: Spam Suspicion Level for Topics
tr: Konular için spam şüphe seviyesi

en: Notify via email when new user is banned
tr: Yeni kullanıcı yasaklandığında e-posta ile bildir

en: Ban user when spam is suspected
tr: Gereksiz ileti şüphesinde kullanıcıyı yasakla

en: Enable wpForo Spam Control
tr: wpForo spam kontrolünü etkinleştir

en: Some useful options to limit just registered users and minimize spam. This control don't affect users whose Usergroup has "Can edit member" and "Can pass moderation" permissions.
tr: Spam miktarını en aza indiren ve sadece kayıtlı kullanıcıları sınırlandıran bazı kullanışlı seçenekler. Bu seçenekler, kullanıcı grubu "Üye düzenleyebilir" ve "yetkilendirmeyi geçebilir" izinlerine sahip olan kullanıcıları etkilemez.

en: Spam Control
tr: Spam kontrol

en: is not installed! For an advanced Spam Control please install Akismet antispam plugin, it works well with wpForo Spam Control system. Akismet is already integrated with wpForo. It'll help to filter posts and protect forum against spam attacks.
tr: yüklü değil. Gelişmiş bir spam kontrolü için lütfen Akismet antispam eklentisini kurun, wpForo bu spam kontrol sistemi ile oldukça iyi çalışır. Akismet zaten wpForo ile entegredir. Yazıları filtrelemek ve forumu spam saldırılarına karşı korumak için yardımcı olacaktır.

en: Topic and Post Moderation
tr: Konu ve İleti Yönetimi

en: Moderation
tr: Moderasyon

en: Tools
tr: Araçlar

en: Subscribe to this topic
tr: Bu konuya abone ol

en: Provides a safe way to communicate directly with other members. Messages are private and can only be viewed by conversation participants.
tr: Diğer üyelerle doğrudan iletişim kurmanın güvenli bir yolunu sağlar. Mesajlar özeldir ve yalnızca katılımcıları tarafından görülebilir.

en: You are not permitted to subscribe here
tr: Buraya abone olmanıza izin verilmiyor

en: Forum ID is not detected
tr: Forum ID bulunamadı

en: Only Admins and Moderators can see your private topics.
tr: Özel konularınızı yalnızca yöneticiler ve moderatörler görebilir.

en: Private Topic
tr: Özel konu

en: public
tr: genel

en: private
tr: özel

en: Can view private topic
tr: Özel konuyu görebilir

en: Can set own topic private
tr: Kendi Konusunu Gizli Yapma

en: Can set topic private
tr: Konuyu özel olarak ayarlayabilir

en: filter by package
tr: pakete göre filtrele

en: View all Addons
tr: Tüm eklentileri gör

en: Extend your forum with wpForo addons
tr: Forumunuzu wpForo eklentileri ile genişletin

en: New Addons for Your Forum!
tr: Forumunuz için yeni eklentiler

en: Make sure you insert a class of font-awesome icon, it should start with fa- prefix like &quot;fas fa-comments&quot;.
tr: Bir font-awesome simge sınıfını eklediğinizden emin olun. fa- öneki ile başlamalıdır. örnek: &quot;fas fa-comments&quot;.

en: here
tr: buraya tıklayın

en: You can find all icons
tr: Tüm ikonlar için

en: Font-awesome Icon
tr: Font-awesome ikon

en: Forum Icon
tr: Forum ikonu

en: You have been banned. Please contact the forum administrator for more information.
tr: Banlandınız. Daha fazla bilgi için forum yöneticileriyle iletişime geçin.

en: filter by status
tr: duruma göre filtrele

en: filter by group
tr: Gruba göre filtrele

en: You are not permitted to view this attachment
tr: Bu eki görmenize izin verilmiyor

en: Attribute all content to:
tr: Tüm içeriğin niteliğini değiştir:

en: Delete all wpForo content.
tr: Tüm wpForo içeriğini sil.

en: What should be done with wpForo content owned by these users?
tr: Bu üyelerin sahip olduğu wpForo içeriği ile ne yapılacak?

en: What should be done with wpForo content owned by this user?
tr: Bu üyenin sahip olduğu wpForo içeriği ile ne yapılacak?

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi zaten kayıtlı, başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu e-posta adresi yanlış.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen e-posta adresinizi girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
tr: <strong>HATA</strong>: Üzgünüz, bu üye adına izin verilmiyor.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
tr: <strong>HATA</strong>: Bu kullanıcı adı uygun değil çünkü geçersiz karakterler içeriyor. Lütfen geçerli bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen bir kullanıcı adı girin.

en: Add a new Forum in this Category
tr: Bu kategoriye yeni bir forum ekle

en: Add a new Subforum
tr: Yeni alt forum ekle

en: This message will be displayed when a non-permitted forum member clicks on attached file link in topic and posts.
tr: Bu mesaj, izni olmayan bir üye konu ve yazılardaki ekli dosya bağlantısını tıkladığında görüntülenir.

en: Attachment click - message for non-permitted users
tr: Yetkisiz Dosya Erişim Hata Mesajı

en: This option is only related to XML language files. You should upload a translation XML file to have a new language option in this drop-down. If you are using PO/MO translation files you should change WordPress Language in Dashboard > Settings admin page to load according translation for wpForo.
tr: Bu seçenek yalnızca XML dil dosyaları ile ilgilidir. Açılır listede yer alması için yeni bir XML çeviri dosyası yüklemelisiniz. Sitenizde PO/MO çeviri dosyalarını kullanıyorsanız, wpForo' nun dilini değiştirmek için Kontrol Paneli > Ayarlar > Genel sayfasından WordPress dilini değiştirmelisiniz.

en: one URL per line
tr: her satır için bir URL

en: Exclude page URLs
tr: Hariç tutulan sayfa URL'leri

en: This option will disable WordPress on front-end. Only forum pages and excluded post/pages will be available. wpForo will look like as a stand-alone forum.
tr: Bu seçenek ana sayfanızda WordPress'i devre dışı bırakacaktır. Yalnızca forum sayfaları ve hariç tutulan yazı sayfaları yayınlanacaktır. WpForo, alan adınızda çalışan tek başına bir forum gibi görünecektir.

en: Enable this option if you want the topic subscription checkbox to be checked by default.
tr: Varsayılan olarak konu aboneliği onay kutusunun işaretli olmasını isterseniz bu seçeneği etkinleştirin.

en: Topic subscription option on post editor - checked/enabled
tr: Yazı editöründeki konu abonelik seçeneği - işaretlendi / etkinleştirildi

en: This option adds topic subscription checkbox next to new topic and post submit button.
tr: Bu seçenek yeni konu ve yazı gönder butonunun yanına konu aboneliği onay kutusu ekleyecektir.

en: Topic subscription option on post editor
tr: Yazı editöründe konu abonelik seçeneği

en: If you have enabled this option, after registering, user can not login without confirming the email.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz, kayıt işleminden sonra, kullanıcı e-postayı doğrulamadan giriş yapamaz.

en: Enable User Registration email confirmation
tr: Üye kaydı e-posta doğrulamasını etkinleştir

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Reply is created.
tr: Yeni bir ileti oluşturulduğunda, bir bilgilendirme iletisini tüm forum yöneticilerine gönder.

en: Notify Admins via email on new Post
tr: Yeni iletilerde yöneticilere e-posta bildirimi gönder

en: Send Notification emails to all email addresses (comma separated ) of forum administrators when a new Topic is created.
tr: Yeni bir konu oluşturulduğunda, bir bilgilendirme iletisini tüm forum yöneticilerine gönder.

en: Notify Admins via email on new Topic
tr: Yeni konularda yöneticilere e-posta bildirimi gönder

en: Forum Admins email addresses
tr: Forum yöneticileri e-posta adresleri

en: FROM Email Address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: FROM Name
tr: Gönderen ismi

en: usergroup
tr: üye grubu

en: Guests
tr: Misafirler

en: This access is usually used for
tr: Bu erişim genellikle şunun için kullanılır..

en: Forums can be displayed with different layouts (Extended, Simplified, Q&A, Threaded), just edit the top (blue panels) category and set the layout you want. Child forums' layout depends on the top category (blue panels) layout. They cannot have a different layout.
tr: Forumlar farklı şablonlar ile gösterilebilir (Genişletilmiş, Basitleştirilmiş, Soru-Cevap), sadece üstteki (mavi paneller) kategoriyi düzenleyin ve istediğiniz şablonu seçin. Alt forumlar bağlı olduğu üst kategori'nin (mavi panel) şablonunu kullanır.Kendilerine özgün şablonları yoktur.

en: If a category (blue panels) does not have forums (grey panels) it will not be displayed on front-end. Each category should contain at least one forum.
tr: Eğer bir kategorinin (mavi paneller) forumları (gri paneller) yoksa, ön sayfada görüntülenmez. Her kategori en az bir forum içermelidir.

en: Important Tips
tr: Önemli ipuçları

en: Total Size
tr: Toplam boyut

en: Advanced Attachments Size
tr: Gelişmiş dosya eki boyutu

en: file(s)
tr: dosya(lar)

en: Advanced Attachments
tr: Gelişmiş dosya ekleri

en: Default Attachments Size
tr: Varsayılan dosya eki boyutu

en: Avatars Size
tr: Avatar boyutu

en: More information about
tr: Hakkında daha fazla bilgi

en: Details | Buy
tr: Detaylar | Satın Al

en: at least
tr: en az

en: Version
tr: Sürüm

en: Installed
tr: Kurulu

en: All wpForo addons are being developed by wpForo developers at gVectors Team. Addon prices also include a small donation to the hard work wpForo developers do for free. When you buy an addon, you also donate the free wpForo development and support. Addons are the only incoming source for wpForo developers. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. We have another dozens of awesome features in our to-do list which will also be added for free in future releases. So the free wpForo development always stays on the first priority and wpForo is being extended with new free functions and features even faster than before.
tr: Tüm wpForo eklentileri, gVectors Ekibi'ndeki wpForo geliştiricileri tarafından geliştirilmektedir. Addon fiyatları, wpForo geliştiricilerinin ücretsiz olarak yaptığı bu zor iş için küçük bir bağış da barındırır. Bir eklenti satın aldığınızda, ücretsiz wpForo geliştirme ve desteğine de bağışta bulunursunuz. Eklentiler, wpForo geliştiricileri için tek gelir kaynağıdır. WpForo, herzamna ücretsiz sunulacak olan premium bir eklentidir. Bu forum panosunun hiçbir zaman ücretli ve premium sürümü olmayacaktır. Yapılacaklar listemizde, gelecekteki sürümlerde ücretsiz olarak eklenecek düzinelerce muhteşem özellik var. Böylece, ücretsiz wpForo gelişimi her zaman birinci önceliği korur ve wpForo, yeni ücretsiz fonksiyonlarla genişletilebilir ve daha önce hiç olmadığı kadar hızlandırılabilir.

en: wpForo Addons
tr: wpForo Eklentileri

en: Allows to embed hundreds of video, social network, audio and photo content providers in forum topics and posts.
tr: Forum konularına ve yazılarına yüzlerce video, sosyal ağ, ses ve fotoğraf içeriği eklemenize olanak sağlar.

en: Adds an advanced file attachment system to forum topics and posts. AJAX powered media uploading and displaying system with user specific library.
tr: Forum konularına ve yazılarına gelişmiş bir dosya eki sistemi ekler. Kullanıcı tarafından belirlenen kütüphaneler için Ajax ile geliştirilmiş ortam yükleme ve görüntüleme sistemi.

en: Forum Page ID
tr: Forum sayfa ID

en: support topic
tr: destek başlığı

en: wpForo PageID doesn't exist. Forums will not be loaded, please read this
tr: wpForo PageID  bulunamadı. Forumlar yüklenemiyor, lütfen bunu okuyun

en: IMPORTANT: wpForo can't work with default permalink, please change permalink structure
tr: ÖNEMLİ: wpForo şuanki permalink ile çalışamıyor, lütfen permalink yapısını değiştirin

en: Member
tr: Üye

en: Member Profile
tr: Üye profili

en: Welcome back %s!
tr: Tekrar hoşgeldin %s

en: Blog Comments
tr: Blog yorumları

en: Blog Posts
tr: Blog yazıları

en: Forum Posts
tr: Forum yazıları

en: Attachment removed
tr: Dosya eki kaldırıldı

en: User registration is disabled
tr: Üye kaydı devre dışı

en: Incorrect file format. Allowed formats: jpeg, jpg, png, gif.
tr: Geçersiz dosya formatı. Kabul edilen formatlar: jpeg, jpg, png, gif.

en: Thank you for using wpForo! wpForo is a professional bulletin board for WordPress, and the only forum software which comes with Multi-layout template system. The "Extended
tr: WpForo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. wpForo, WordPress için profesyonel bir bülten panosu ve çoklu şablon sistemi ile birlikte gelen tek forum yazılımdır.

en: Visit Forum
tr: Forumu ziyaret et

en: This option will disable WordPress on front-end. Only forum pages will be available. wpForo will look like as a stand-alone forum.
tr: Bu seçenek ana sayfanızda WordPress'i devre dışı bırakacaktır. Sadece forum sayfaları yayında olacaktır, wpForo tek başına bir forum gibi görünecektir.

en: Turn WordPress to wpForo
tr: WordPress'i wpForo'ya dönüştür

en: Enable this option to be able manage forum attachments in Dashboard > Media > Library admin page.
tr: Forum dosya eklerini yönetmek için kontrol paneli > ortam > kütüphane yönetim sayfasından bu seçeneği etkinleştirin.

en: Insert Forum Attachments to Media Library
tr: Forum eklerini ortam kütüphanesine ekle

en: This option is not synced with WordPress "Anyone can register" option in Dashboard > Settings > General admin page. If this option is enabled new users will always be able to register.
tr: Bu seçenek, kontrol paneli > ayarlar > genel sayfasındaki "isteyen herkes kayıt olabilir" seçeneğini WordPress ile senkronize etmez. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yeni kullanıcılar her zaman kayıt olabilir.

en: Enable User Registration
tr: Üye kaydını aktifleştir

en: Delete User Cache
tr: Üye önbelleğini sil

en: Profile
tr: Profil

en: Full access
tr: Tam erişim

en: Moderator access
tr: Görevli erişimi

en: Standard access
tr: Standart erişim

en: Read only access
tr: Sadece okuma erişimi

en: No access
tr: Erişim yok

en: Customer
tr: Müşteri

en: Registered
tr: Kayıtlı

en: Moderator
tr: Görevli

en: Admin
tr: Yönetici

en: are you sure you want to delete?
tr: silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Forum Members List
tr: Forum üye listesi

en: Closed
tr: Kapalı

en: Deleted Successfully!
tr: Başarıyla silindi

en: Updated Successfully!
tr: Başarıyla güncellendi

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, it depends on database forum size and on server resources. Please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
tr: Forum veritabanı boyutuna ve sunucu kaynaklarına bağlı olarak bu işlem birkaç saniye veya onlarca dakika alabilir. Lütfen sabırlı olun ve bu sayfayı kapatmayın. 500 sunucu hatası aldıysanız lütfen endişelenmeyin, veri güncelleme işlemi hala MySQL sunucusunda çalışıyor.

en: New Passwords do not match
tr: Yeni parolalar eşleşmiyor

en: Old password is wrong
tr: Eski parola yanlış

en: Can set own topic solved
tr: Kendi başlığını çözülmüş olarak ayarlayabilir

en: Can set topic solved
tr: Başlığı çözüme kavuşturabilir

en: Unsolved
tr: Çözülmemiş

en: Select Color
tr: Renk seç

en: Default
tr: Varsayılan

en: Clear
tr: Temizle

en: Discussion Board
tr: Tartışma Forumu

en: Forum and Topic subscription with double opt-in/confirmation system.
tr: Forum ve konu aboneliği için çift yönlü doğrulama sistemi.

en: Enable Subscription Confirmation
tr: Abonelik doğrulamayı etkinleştir

en: Delete Phrase Cache
tr: Tümce önbelleğini sil

en: Update Users Statistic
tr: Üye istatistiklerini güncelle

en: Update Forums Statistic
tr: Forum istatistiklerini güncelle

en: This process may take a few seconds or dozens of minutes, please be patient and don't close this page. If you got 500 Server Error please don't worry, the data updating process is still working in MySQL server.
tr: Forum veritabanı boyutuna ve sunucu kaynaklarına bağlı olarak bu işlem birkaç saniye veya onlarca dakika alabilir. Lütfen sabırlı olun ve bu sayfayı kapatmayın. 500 sunucu hatası aldıysanız lütfen endişelenmeyin, veri güncelleme işlemi hala MySQL sunucusunda çalışıyor.

en: Forum Maintenance
tr: Forum bakım modu

en: Solved
tr: Çözüldü

en: Hot
tr: Sıcak

en: Active
tr: Aktif

en: Replied
tr: Cevaplandı

en: New
tr: Yeni

en: Topic Icons
tr: Konu ikonları

en: open
tr: aç

en: close
tr: kapat

en: unsticky
tr: sabit değil

en: sticky
tr: sabit

en: unlike
tr: beğenme

en: like
tr: beğen

en: Can move topic
tr: Konuyu taşıyabilir

en: Can close topic
tr: Konuyu kapatabilir

en: Can set own topic answered
tr: Kendi Konusunu Cevaplandırma

en: Can set topic answered
tr: Konuyu cevap verilmiş yapabilir

en: Can attach file
tr: Dosya ekleyebilir

en: Can vote
tr: Oylayabilir

en: Can set topic sticky
tr: Konuyu yapışkan yapabilir

en: Can report
tr: Raporlayabilir

en: Can like
tr: Beğenebilir

en: Can delete own reply
tr: Kendi cevabını silebilir

en: Can delete own topic
tr: Kendi Konusunu Silme İzni

en: Can edit own replay
tr: Kendi cevabını düzenleyebilir

en: Can edit own topic
tr: Kendi Konusunu Düzenleme İzni

en: Can delete replies
tr: Cevapları silebilir

en: Can edit replies
tr: Cevapları düzenleyebilir

en: Can view replies
tr: Cevapları görüntüleyebilir

en: Can post reply
tr: Cevap gönderebilir

en: Can delete topic
tr: Konu silebilir

en: Can edit topic
tr: Konu düzenleyebilir

en: Can view topic
tr: Konu görüntüleyebilir

en: Can create topic
tr: Konu oluşturabilir

en: Can view forum
tr: Forumu görüntüleyebilir

en: Front - Can write PM
tr: Ön - özel mesaj yazabilir

en: Front - Can view member about me
tr: Ön - üye hakkında bilgisini görebilir

en: Front - Can view member signature
tr: Ön - üye imzasını görebilir

en: Front - Can view member occupation
tr: Ön - üye mesleğini görüntüleyebilir

en: Front - Can view member location
tr: Ön - üyenin konumunu görüntüleyebilir

en: Front - Can view member reg. date
tr: Ön - üye kayıt tarihini görüntüleyebilir

en: Front - Can view member social networks
tr: Ön - üye sosyal hesaplarını görüntüleyebilir

en: Front - Can view member website
tr: Ön - üye web sitesini görüntüleyebilir

en: Front - Can view member reputation
tr: Ön - üye itibar puanını görüntüleyebilir

en: Front - Can view member custom title
tr: Ön - üye özel ünvanını görüntüleyebilir

en: Front - Can view member title
tr: Ön - üye ünvanını görüntüleyebilir

en: Front - Can view member email
tr: Ön - üye e-posta adresini görüntüleyebilir

en: Front - Can view member username
tr: Ön - üye kullanıcı adını görüntüleyebilir

en: Front - Can view avatars
tr: Ön - avatarları görüntüleyebilir

en: Front - Can have signature
tr: Ön - imza kullanabilir

en: Front - Can upload avatar
tr: Ön - avatar yükleyebilir

en: Front - Can view profiles
tr: Ön - profilleri görüntüleyebilir

en: Front - Can view members
tr: Ön - üyeleri görüntüleyebilir

en: Dashboard - Can delete member
tr: Kontrol paneli - üye silebilir

en: Dashboard - Can edit member
tr: Kontrol paneli - üye düzenleyebilir

en: %s ago
tr: %s önce

en: If you got some issue with wpForo, please enable this option before asking for support, this outputs hidden important information to help us debug your issue.
tr: WpForo ile ilgili bir sorununuz varsa, destek istemeden önce lütfen bu seçeneği etkinleştirin,bu bize sorununuzu gidermemize yardımcı olması için önemli bilgiler gönderir.

en: Enable Debug Mode
tr: Hata ayıklama modunu etkinleştir

en: You can manage WordPress date and time format in WordPress Settings > General admin page.
tr: WordPress tarih ve saat biçimini WordPress ayarlar > genel sayfasından yönetebilirsiniz.

en: Enable WordPress Date/Time Format
tr: WordPress tarih/saat formatını etkinleştir

en: Themes
tr: Temalar

en: Phrases
tr: Tümceler

en: Dashboard
tr: Kontrol Paneli

en: Open link in a new tab
tr: Bağlantıyı yeni sekmede aç

en: Link Text
tr: Bağlantı yazısı

en: Insert link
tr: Bağlantı ekle

en: Forum Color Styles
tr: Forum renk stilleri

en: Custom CSS Code
tr: Özel css kodu

en: Post Content
tr: Yazı içeriği

en: Font Sizes
tr: Yazıtipi boyutu

en: This feature is useful if you're adding content before or after [wpforo] shortcode in page content. Also it useful if forum is loaded before website header, on top of the front-end.
tr: Bu özellik, sayfa içeriğinde [wpforo] kısa kodundan önce veya sonra içerik eklerseniz kullanışlıdır. Ayrıca forum, ön sayfada web sitesi başlığından önce yüklenmişse kullanışlıdır.

en: Enable Output Buffer
tr: Çıkış önbelleğini etkinleştir

note: Author URI of the plugin
en: https://gvectors.com/
tr: http://gvectors.com/

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wpforo.com
tr: http://wpforo.com

en: Your topic successfully added
tr: Konu başarıyla eklendi

en: Your subscription for this item could not be confirmed
tr: Bu öğe için aboneliğiniz onaylanmıyor

en: Your profile data have been successfully updated.
tr: Profil verileriniz başarıyla güncellendi

en: Your forum successfully deleted
tr: Forumunuz başarıyla silindi

en: Your forum successfully added
tr: Forumunuz başarıyla eklendi

en: You successfully replied
tr: Başarıyla cevapladınız

en: You don't have permission to edit post from this forum
tr: Bu forumda ileti düzenleme izniniz yok

en: You don't have permission to delete topic from this forum
tr: Bu konuyu forumdan silmek için izniniz yok

en: You don't have permission to delete post from this forum
tr: Bu forumdan ileti silme izniniz yok

en: You don't have permission to create topic into this forum
tr: Bu foruma konu oluşturmak için izniniz yok

en: You don't have permission to create post in this forum
tr: Bu foruma yazı yazmak için izniniz yok

en: You have no permission to edit this topic
tr: Bu konuyu düzenlemek için izniniz yok

en: You have been successfully unsubscribed
tr: Aboneliğiniz başarıyla iptal edildi

en: You have been successfully subscribed
tr: Başarıyla abone oldunuz

en: You are already voted this post
tr: Bu yazıyı zaten oyladınız

en: Wrong post data
tr: Hatalı yazı verisi

en: Welcome to our Community!
tr: Topluluğumuza hoş geldiniz

en: Username length must be between 3 characters and 30 characters.
tr: Kullanıcı adı uzunluğu 3 ile 15 karakter arasında olmalı.

en: Username is missed.
tr: Kullanıcı adı eksik.

en: Username exists. Please insert another.
tr: Kullanıcı adı mevcut. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: User successfully deleted from wpforo
tr: Kullanıcı wpforo'dan başarıyla silindi

en: User group successfully edited
tr: Üye grubu başarıyla düzenlendi

en: User group successfully added
tr: Üye grubu başarıyla eklendi

en: User group edit error
tr: Üye grubu düzenleme hatası

en: User group add error
tr: Üye grubu ekleme hatası

en: User delete error
tr: Üye silme hatası

en: Topics delete error
tr: Konu silme hatası

en: Topic successfully updated
tr: Konu başarıyla güncellendi

en: Topic successfully moved
tr: Konu başarıyla taşındı

en: Topic not found.
tr: Konu bulunamadı.

en: Topic edit error
tr: Konu düzenleme hatası

en: Topic delete error
tr: Konu silme hatası

en: Topic add error
tr: Konu ekleme hatası

en: Topic Move Error
tr: Konu taşıma hatası

en: This topic successfully deleted
tr: Bu konu başarıyla silindi

en: This post successfully edited
tr: Bu yazı başarıyla düzenlendi

en: This post successfully deleted
tr: Bu yazı başarıyla silindi

en: This email address is already registered. Please insert another.
tr: Bu e-posta adresi zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: API options successfully updated, but previous value not changed
tr: API seçenekleri başarıyla güncellendi, ancak önceki değer değiştirilmedi

en: Theme options successfully updated
tr: Tema seçenekleri başarıyla güncellendi

en: The uploaded file size is too big
tr: Yüklenen dosya boyutu çok büyük

en: Successfully voted
tr: Başarıyla oylandı

en: Successfully updated
tr: Başarıyla güncellendi

en: Success! Thank you. Please check your email and click confirmation link below to complete this step.
tr: Başarılı.Teşekkürler.Lütfen e- postanızı kontrol edin ve bu adımı tamamlamak için aşağıdaki onay bağlantısını tıklayın .

en: Subscribe options successfully updated, but previous value not changed
tr: Abonelik seçenekleri başarıyla güncellendi, ancak önceki değeri değişmedi

en: Subscribe options successfully updated
tr: Abonelik seçenekleri başarıyla güncellendi

en: Something wrong with profile data.
tr: Profil verilerinde bir hata var.

en: Reply request error
tr: Yanıt isteği hatası

en: Registration Error
tr: Kayıt hatası

en: Post options successfully updated, but previous value not changed
tr: Mesaj  seçenekleri başarıyla güncellendi, ancak önceki değeri değişmedi

en: Post options successfully updated
tr: Mesaj  seçenekleri başarıyla güncellendi

en: Post delete error
tr: Yazı silme hatası

en: Please insert required fields!
tr: Lütfen gerekli alanları doldurun

en: Phrase update error
tr: Cümle güncelleme hatası

en: Phrase successfully updates
tr: Cümle başarıyla güncellendi

en: Phrase successfully added
tr: Cümle başarılı bir şekilde eklendi

en: Phrase adding error
tr: Cümle ekleme hatası

en: Phrase add error
tr: Kelime ekleme hatası

en: Permission denied for this action
tr: Bu işlem için izin verilmiyor

en: Permission denied for edit forum
tr: Forumu düzenleme izni reddedildi

en: Permission denied for delete forum
tr: Forumu silme izni reddedildi

en: Permission denied for add forum
tr: Forum ekleme izni reddedildi

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

en: Password mismatch.
tr: Parola eşleşmiyor.

en: Password length must be between 6 characters and 20 characters.
tr: Şifre uzunluğu 6 ile 20 karakter arasında olmalıdır.

en: No Posts found for update
tr: Güncelleme için yazı bulunamadı

en: New language successfully added and changed wpforo language to new language
tr: Yeni dil başarıyla eklendi ve wpforo dili yeni dile çevrildi

en: Message has been sent
tr: Mesaj gönderildi

en: Member options successfully updated, but previous value not changed
tr: Üye seçenekleri başarıyla güncellendi, ancak önceki değer değişmedi

en: Member options successfully updated
tr: Üye seçenekleri başarıyla güncellendi

en: Invalid request!
tr: Geçersiz istek

en: Invalid Email address
tr: Geçersiz e-posta  adresi

en: Insert your Email address.
tr: E-posta adresini ekle

en: Illegal character in username.
tr: Kullanıcı adında geçersiz karakter var.

en: General options successfully updated
tr: Genel seçenekler başarıyla güncellendi

en: Forum update error
tr: Forum  güncelleme  hatası

en: Forum successfully updated
tr: Forum başarıyla güncellendi

en: Forum options successfully updated, but previous value not changed
tr: Forum  seçenekleri başarıyla güncellendi, ancak önceki değeri değişmedi

en: Forum options successfully updated
tr: Forum  seçenekleri başarıyla güncellendi

en: Forum merging error
tr: Forum birleştirme hatası

en: Forum is successfully merged
tr: Forum başarıyla birleştirildi

en: Forum hierarchy successfully updated
tr: Forum  hiyerarşisi başarıyla güncellendi

en: Forum deleting error
tr: Forum silme hatası

en: Forum Base URL successfully updated
tr: Forum taban URL başarıyla güncellendi

en: File type is not allowed
tr: Dosya türüne izin verilmiyor

en: Features successfully updated, but previous value not changed
tr: Özellikler başarıyla güncellendi, ancak önceki değer değişmedi

en: Features successfully updated
tr: Özellikler başarıyla güncellendi

en: Error: please insert some text to report.
tr: Hata: lütfen rapor edilecek metni ekleyin.

en: Error: Topic is not found
tr: Hata: Konu bulunamadı

en: Error: No topic selected
tr: Hata: Konu seçilmedi

en: Error: Forum is not found
tr: Hata: forum bulunamadı

en: Email address exists. Please insert another.
tr: E-posta  zaten adresi var. Lütfen başka bir tane ekleyin.

en: Could not be unsubscribe from this item
tr: Bu öğeden abonelik iptal edilemedi

en: Cannot update post data
tr: Yazı verileri güncellenemedi

en: Cannot update forum hierarchy
tr: Forum hiyerarşisi güncellenemedi

en: Can`t upload file
tr: Dosya yüklenemedi

en: Can't write a post: This topic is closed
tr: Yazı gönderilemiyor: bu konu kapanmış

en: Can't subscribe to this item
tr: Bu öğeye abone olunamaz

en: Can't send report email
tr: Rapor e-postası gönderilemiyor

en: Can't send confirmation email
tr: Onay e-postası gönderilemiyor

en: Can't delete this Usergroup
tr: Bu üye grubu silinemiyor

en: Can't add new language
tr: Yeni dil eklenemiyor

en: Can't add forum
tr: Forum eklenemiyor

en: All Checked topics successfully deleted
tr: Seçilen tüm konular başarıyla silindi

en: Add Topic error: No forum selected
tr: Konu ekleme hatası: hiçbir forum seçilmedi

en: Access successfully deleted
tr: Erişim başarıyla silindi

en: Access edit error
tr: Erişim düzenleme hatası

en: Access delete error
tr: Erişim silme hatası

en: Access add error
tr: Erişim ekleme hatası

en: wpForo Navigation
tr: WpForo navigasyon

en: view all topics
tr: Tüm konuları görüntüle

en: view all questions
tr: tüm soruları görüntüle

en: view all posts
tr: tüm yazıları göster

en: view
tr: gör

en: update
tr: güncelle

en: subscriptions
tr: abonelikler

en: replies
tr: cevaplar

en: register
tr: kayıt

en: prev
tr: önceki

en: posted
tr: gönderildi

en: old password
tr: eski parola

en: next
tr: sonraki

en: new password again
tr: yeni şifre tekrar

en: new password
tr: Yeni Parola

en: my profile
tr: profilim

en: members
tr: üyeler

en: matches
tr: eşleşmeler

en: logout
tr: çıkış yap

en: login
tr: giriş yap

en: forums
tr: forumlar

en: edit user
tr: üye düzenle

en: edit profile
tr: profili düzenle

en: confirm password
tr: şifreyi onayla

en: by %s
tr: gön: %s

en: by
tr: gön:

en: activity
tr: aktivite

en: account
tr: hesap

en: Your Answer
tr: Cevabınız

en: You can go to %s page or Search here
tr: %s sayfasına gidebilir yada buradan arama yapabilirsiniz

en: You
tr: Siz

en: Write message
tr: Mesaj yaz

en: Working
tr: Çalışıyor

en: Wordpress avatar system
tr: Wordpress avatar sistemi

en: Website
tr: Web sitesi

en: Votes
tr: oy

en: Views
tr: Görüntüleme

en: View the latest post
tr: Son yazıyı görüntüle

en: View entire post
tr: Geçerli yazıyı görüntüle

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Usergroup has been successfully deleted. All users of this usergroup have been moved to the usergroup you've chosen
tr: Üye grubu başarıyla silindi. Tüm kullanıcılar seçtiğiniz üye grubuna taşındı

en: Usergroup has been successfully deleted.
tr: Üye grubu başarıyla silindi.

en: User Group
tr: Üye Grubu

en: User
tr: Kullanıcı

en: Use comments to ask for more information or suggest improvements. Avoid answering questions in comments.
tr: Daha fazla bilgi için yorumları kullanın yada geliştirme önerilerinde bulunun. Yorumlarda soru cevaplamaktan kaçının.

en: Upload an avatar
tr: Avatar yükle

en: Unsubscribe
tr: Abonelik iptal

en: Unknown upload error
tr: Bilinmeyen yükleme  hatası

en: Topic title
tr: Konu başlığı

en: Topic Title
tr: Konu başlığı

en: Topic RSS Feed
tr: Konu RSS kaynağı

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: The uploaded file was only partially uploaded
tr: Yüklemeye çalışılan dosya kısmen yüklendi

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
tr: Yüklenen dosya, php.ini dosyasındaki upload_max_filesize boyutunu aşıyor

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
tr: Yüklenen dosya, HTML formunda belirtilen MAX_FILE_SIZE boyutunu aşıyor

en: Thank you for using wpForo. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. However this is a very large and hard project so we also develop paid addons (extensions), which will financially help us to keep improving and adding new features to the free wpForo plugin. Forum addons will also be actively developed. The first addons "Advanced Media Uploader
tr: WpForo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. wpForo herzaman ücretsiz sunulacak olan premium forum eklentisidir. Bu forum panosunun hiçbir zaman ücretli ve pro sürümleri olmayacaktır. Hernekadar bu büyük ve zorlu bir proje olsa da wpforo eklentisini geliştirmemize ve yeni özellikler eklememize yardımcı olacak gelir sağlamak adına bazı ücretli eklenti geliştirmelerimiz de bulunmaktadır. Forum eklentileri aktif olarak geliştirilmektedir.İlk eklenti "Gelişmiş Ortam Yükleyicisi"

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: Subscribe for new topics
tr: Yeni konulara abone ol

en: Subscribe for new replies
tr: Yeni cevaplara abone ol

en: Subforums
tr: Alt forumlar

en: Specify avatar by URL
tr: Avatarı URL olarak belirt

en: Sort Search Results by
tr: Arama sonuçlarını sırala :

en: Sorry, something is wrong with your data.
tr: Üzgünüz, verilerinizde bir sıkıntı var.

en: Social Networks
tr: Sosyal ağlar

en: Site Profile
tr: Site profili

en: Signature
tr: İmza

en: Sign In
tr: Oturum aç

en: Shop Account
tr: Mağaza hesabı

en: Set this option value 0 if you want to show all posts under topic intro area.
tr: Konu giriş kısmında tüm yazıları göstermek için bu seçeneği 0 olarak ayarlayın.

en: Set Topic Sticky
tr: Konuyu sabit olarak ayarla

en: Send Report
tr: Rapor Gönder

en: Select Page
tr: Sayfa seç

en: Search...
tr: Ara...

en: Search result for
tr: Arama sonucu

en: Search in date period
tr: Belirli bir tarih periyodunda ara

en: Search in Forums
tr: Forumlarda ara

en: Search Type
tr: Arama türü

en: Search Titles Only
tr: Sadece başlıkları ara

en: Search Phrase
tr: Cümle ara

en: Search Entire Posts
tr: Mevcut yazıları ara

en: Search
tr: Ara

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Result Info
tr: Sonuç bilgisi

en: Report to Administration
tr: Yönetime rapor et

en: Report
tr: Rapor

en: Reply
tr: cevap

en: Replies not found
tr: Cevap bulunamadı

en: Replies
tr: Cevaplar

en: Remember Me
tr: Beni hatırla

en: Relevancy
tr: uygunluk

en: Registered date
tr: Kayıt tarihi

en: Register
tr: Kayıt ol

en: Recent Topics
tr: Son konular

en: Recent Questions
tr: Son sorular

en: Received Likes
tr: Alınan beğeniler

en: Rating Badge
tr: Oylama rozeti

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: REPLY:
tr: Cevapla:

en: RE
tr: Cevap

en: Quote
tr: Alıntı

en: Questions
tr: Sorular

en: Question Comments
tr: Soru yorumları

en: Q&A layout - Intro topics
tr: S&C düzeni - giriş konuları

en: Q&A Layout - Number of intro topics
tr: S&C şablonu - Giriş başlık sayısı

en: Powered by
tr: Oluşturulma

en: Posted by
tr: Gönderen

en: Posted
tr: Gönderildi

en: Post link
tr: Yazı bağlantısı

en: Post Title
tr: Yazı başlığı

en: Please %s or %s
tr: Lütfen %s yada %s

en: Password
tr: Parola

en: Page
tr: Sayfa

en: Our newest member
tr: En yeni üyemiz

en: Oops! The page you requested was not found!
tr: İstediğiniz sayfa bulunamadı

en: Online
tr: Çevrimiçi

en: Offline
tr: Çevrimdışı

en: Occupation
tr: Meslek

en: No topics were found here
tr: Burada hiç konu bulunamadı

en: No subscriptions found for this member.
tr: Bu üye için abonelik bulunamadı.

en: No online members at the moment
tr: Şuanda çevrimiçi üye yok

en: No forums were found here.
tr: Burada hiç forum bulunamadı.

en: No file was uploaded
tr: Hiçbir dosya yüklenmedi

en: No activity found for this member.
tr: Bu üye için etkinlik bulunamadı.

en: My Profile
tr: Profilim

en: Must be minimum 6 characters.
tr: En az 6 karakter olmalıdır.

en: Move Topic
tr: Konuyu taşı

en: Missing a temporary folder
tr: Geçici klasör eksik

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Members not found
tr: Üyeler bulunamadı

en: Member information
tr: Üye bilgileri

en: Member Rating Badge
tr: Üye değerlendirme rozeti

en: Member Rating
tr: Üye değerlendirme

en: Member Information
tr: Üye bilgisi

en: Member Activity
tr: Üye etkinliği

en: Maximum allowed file size is
tr: İzin verilen maksimum dosya boyutu

en: Lost your password?
tr: Parolanı mı unuttun?

en: Logout
tr: Çıkış yap

en: Login
tr: Giriş yap

en: Location
tr: Konum

en: Liked
tr: Beğenildi

en: Length must be between 3 characters and 30 characters.
tr: Uzunluk 3 ile 15 karakter arasında olmalıdır.

en: Leave a reply
tr: Cevap yaz

en: Latest Post
tr: En son yazı

en: Last post by %s
tr: Son mesaj %s

en: Last Year ago
tr: Geçen yıl

en: Last Week
tr: Geçen hafta

en: Last Post Info
tr: Son yazı bilgisi

en: Last Post
tr: Son yazı

en: Last Month
tr: Geçen ay

en: Last Active
tr: Son aktif

en: Last 6 Months
tr: Son 6 ay

en: Last 3 Months
tr: Son 3 ay

en: Last 24 hours
tr: Son 24 saat

en: Joined
tr: Katılım

en: Insert member name or email
tr: Üye adını veya e- postasını girin

en: Group
tr: Grup

en: Forum is empty
tr: Forum boş

en: Forum Statistics
tr: Forum istatistikleri

en: Forum RSS Feed
tr: Forum  RSS kaynağı

en: Forum Profile
tr: Forum profili

en: Forum Members
tr: Forum üyeleri

en: Forum Home
tr: Forum anasayfa

en: Forum - Registration
tr: Forum - kayıt

en: Forum - Page Not Found
tr: Forum - sayfa bulunamadı

en: Forum - Login
tr: Forum - giriş yap

en: First post and replies
tr: İlk yazı ve cevaplar

en: Find Topics Started by User
tr: Üye tarafından başlatılan konuları bul

en: Find Posts by User
tr: Üye mesajlarını bul

en: File upload stopped by extension
tr: Dosya yükleme işlemi eklenti tarafından durduruldu

en: Failed to write file to disk
tr: Diske dosya yazma hatası

en: Extended Layout - Number of intro topics
tr: Genişletişmiş şablon - giriş konu sayısı

en: Extended Layout - Number of intro posts
tr: Genişletişmiş şablon - giriş yazı sayısı

en: Extended Layout - Intro topics
tr: Genişletişmiş şablon - giriş konuları

en: Extended Layout - Intro posts
tr: Genişletişmiş şablon - giriş yazıları

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Enter title here
tr: Başlığı buraya girin

en: Email
tr: E-posta

en: Edited:
tr: Düzenleme

en: Display Name
tr: Görüntülenen isim

en: Descending order
tr: Azalan sıralama

en: Date
tr: Tarih

en: Confirm my subscription
tr: Aboneliğimi onayla

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Collapsed
tr: Daraltılmış

en: Choose Target Forum
tr: Hedef forumu seçin

en: Change password
tr: Parola değiştir

en: Attach file:
tr: Dosya eki:

en: Ascending order
tr: Artan sıralama

en: Any Date
tr: Herhangi bir tarih

en: Answers
tr: Cevaplar

en: Answer to
tr: Cevap

en: Answer
tr: Cevap

en: Add topic
tr: Konu ekle

en: Add a comment
tr: Yorum yaz

en: Activity
tr: Aktivite

en: Account
tr: Hesap

en: About Me
tr: Hakkımda

en: %s, %s, %s and %d people liked
tr: %s, %s, %s ve %d kişi beğendi

en: %s, %s and %s liked
tr: %s, %s ve %s beğendi

en: %s liked
tr: %s beğenme

en: %s and %s liked
tr: %s ve %s beğendi

en: wpForo User Timezone
tr: wpForo üye saat dilimi

en: wpForo Usergroup
tr: wpForo üye grubu

en: Dismiss
tr: Anlaşıldı

en: Move
tr: Taşı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Uninstall
tr: Kurulumu kaldır

en: IMPORTANT! Uninstall is not a simple deactivation action. This action will permanently remove all forum data (forums, topics, replies, attachments...) from database. Please backup database before this action, you may need this forum data in future. If you are sure that you want to delete all forum data please confirm. If not, just cancel it, then you can deactivate this plugin, that will not remove forum data.
tr: ÖNEMLİ! Kaldırma basit bir devre dışı bırakma eylemi değildir. Bu işlem, tüm forum verilerini (forumlar, konular, cevaplar, dosya ekleri ...) veritabanından kalıcı olarak kaldıracaktır. Lütfen bu eylemden önce veritabanını yedekleyin, gelecekte bu forum verisine ihtiyacınız olabilir. Tüm forum verilerini silmek istediğinizden eminseniz lütfen onaylayın. Eğer değilseniz, sadece iptal edin, sonrasında bu eklentiyi devre dışı bırakmak forum verilerinizi kaldırmayacaktır.

en: Could not write file %s
tr: Dosya yazılamadı %s

en: Items
tr: Öğe

en: No items found
tr: Hiçbir öğe bulunamadı

en: Are you sure you want to DELETE this item?
tr: Bu öğeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete this item
tr: Bu öğeyi sil

en: Select All
tr: Hepsini seç

en: item
tr: öğe

en: Show all forums
tr: Tüm forumları göster

en: Apply
tr: Uygula

en: Bulk Actions
tr: Toplu işlemler

en: Display with Avatars
tr: Avatarlar ile göster

en: Display Avatars
tr: Avatarları göster

en: Number of Items
tr: Öğe sayısı

en: Title
tr: Başlık

en: NOTE: If you're going to add widgets in this sidebar, please use 'Full Width' template for wpForo index page to avoid sidebar duplication.
tr: NOT: Bu kenar çubuğuna bileşen ekleyecekseniz, lütfen kenar çubuğunun kopyalanmasını önlemek için wpForo dizin sayfası için 'Tam Genişlik' şablonunu kullanın.

en: wpForo Sidebar
tr: wpForo kenar çubuğu

en: wpForo Menu
tr: wpForo menü

en: Theme file not readable
tr: Tema dosyası okunabilir değil

en:  Discussion Board
tr:  Tartışma Forumu

en: %s access successfully edited
tr: %s erişim başarıyla düzenlendi

en: %s access successfully added
tr: %s erişim başarıyla eklendi

en: Dismiss this notice.
tr: Bu bildirimi yoksay.

en: Users will be join this usergroup
tr: Kullanıcılar bu üye grubuna katılabilecek

en: Delete Chosen Usergroup And Join Users To Other Usergroup
tr: Seçili Üye Grubunu Sil ve Kullanıcıları Başka Gruba Aktar

en: Delete Chosen Usergroup And Users
tr: Seçili üye grubunu ve kullanıcıları sil

en: save
tr: kaydet

en: add
tr: Ekle

en: Guest
tr: Misafir

en: View users list in this usergroup
tr: Bu üye grubundaki kullanıcıları listele

en: Delete this usergroup
tr: Bu kullanıcı grubunu sil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit this usergroup
tr: Bu kullanıcı grubunu düzenle

en: Usergroup Name
tr: Üye Grubu Adı

en: Usergroups
tr: Gruplar

en: No theme found
tr: Tema bulunamadı

en: No layout found
tr: Şablon bulunamadı

en: Reset Settings
tr: Ayarları sıfırla

en: Are you sure you want to reset all settings and style colors to default?
tr: Tüm ayarları ve renk stillerini varsayılan değerlere sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this theme files?
tr: Bu tema dosyalarını silmek istediğinizden emin misiniz ?

en: Install
tr: Kurulum

en: Fresh Installation
tr: Yeni kurulum

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: LAYOUTS
tr: Şablonlar

en: Inactive
tr: Etkisiz

en: Current active theme
tr: Geçerli aktif tema

en: Forum Themes
tr: Forum Temaları

en: Front-end Phrases
tr: Tümceler

en: Addons
tr: Eklentiler

en: Styles
tr: Stiller

en: Features
tr: Özellikler

en: Emails
tr: E-Posta

en: Topics &amp; Posts
tr: Konular ve İletiler

en: Forum Accesses
tr: Yetkiler

en: General
tr: Genel

en: Forum Settings
tr: Forum Ayarları

en: Report message body
tr: Mesaj içeriğini raporla

en: Report message subject
tr: Rapor mesajı konusu

en: This message comes from post reporting pop-up form.
tr: Bu mesaj, yazı raporlama açılır penceresinden gelmektedir.

en: Post Reporting Emails
tr: Konu raporlama e-postaları

en: New reply notification email message
tr: Yeni cevap bildirimi e-posta mesajı

en: New reply notification email subject
tr: Yeni cevap bildirimi e-posta konusu

en: New topic notification email message
tr: Yeni konu bildirim e-posta mesajı

en: New topic notification email subject
tr: Yeni konu  bildirimi e-postası konusu

en: Subscribe confirmation email message
tr: Abonelik onaylama e-posta mesajı

en: Subscribe confirmation email subject
tr: Abonelik onay e-postası konusu

en: Subscription Emails
tr: Abonelik e-postaları

en: Comma separated email addresses of forum administrators to get forum notifications. For example post report messages.
tr: Forum bildirimlerini almak için forum yöneticilerinin e-posta adresleri. Virgül ile ayrılmalıdır

en: Forum Admin Email Addresses
tr: Forum yönetici e-posta adresleri

en: From Email Address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: From Name
tr: Kimden

en: Server "post_max_size" is
tr: Sunucu "post_max_size"

en: Server "upload_max_filesize" is
tr: Sonucu "Upload_max_filesize" boyutu

en: You can not set this value more than "upload_max_filesize" and "post_max_size". If you want to increase server parameters please contact to your hosting service support.
tr: Bu değeri "upload_max_filesize" ve "post_max_size" değerlerinden daha fazlaya ayarlayamazsınız. Sunucu parametrelerini artırmak istiyorsanız, lütfen hosting sağlayıcınızın desteğine başvurun.

en: Maximum upload file size
tr: Maksimum Yükleme Boyutu

en: Allow Delete Own post for
tr: Kendi Yazısını Silme İzni

en: Allow Edit Own Post for
tr: Kendi Yazısını Düzenleme İzni

en: Number of Posts per Page
tr: Sayfa Başına İleti Sayısı

en: Allow Delete Own Topic for
tr: Kendi Konusunu Silme İzni

en: Allow Edit Own Topic for
tr: Kendi Konusunu Düzenleme İzni

en: Number of Topics per Page
tr: Sayfa Başına Konu Sayısı

en: Thank you for using wpForo. wpForo is a premium forum plugin which will always be available for free. There will never be paid and pro versions of this forum board. However this is a very large and hard project so we also develop paid addons (extensions), which will financially help us to keep improving and adding new features to the free wpForo plugin. Forum addons will also be actively developed. The first addons "Advanced Media Uploader", "Polls", "Private Messages" and "Ad Manager" will be available very soon. Once you got some addon and activated that, you will find settings in vertical subTabs here.
tr: WpForo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. wpForo herzaman ücretsiz sunulacak olan premium forum eklentisidir. Bu forum panosunun hiçbir zaman ücretli ve pro sürümleri olmayacaktır. Hernekadar bu büyük ve zorlu bir proje olsa da wpforo eklentisini geliştirmemize ve yeni özellikler eklememize yardımcı olacak gelir sağlamak adına bazı ücretli eklenti geliştirmelerimiz de bulunmaktadır. Forum eklentileri aktif olarak geliştirilmektedir.İlk eklentiler "Gelişmiş Ortam Yükleyicisi","anketler","özel mesajlar" ve "reklam yönetimi" çok yakında kullanılabilir olacaktır.Bazı eklentileri alıp aktiflediğinizde yatay alt sekmelerde gerekli ayarları bulacaksınız.

en: This option depends on "Enable Member Rating Titles" parent option, witch located in wpForo Settings > Features Tab
tr: Bu seçenek, wpforo ayarlar > özellikler sekmesindeki "Üye itibar ünvanlarını etkinleştir" ana seçeneğine bağlıdır

en: Enable Reputation Badges for selected usergroups
tr: Seçili üye grupları için itibar rozetini etkinleştir

en: This option depends on "Enable Member Rating" parent option, witch located in wpForo Settings > Features Tab
tr: Bu seçenek, wpforo ayarlar > özellikler sekmesindeki "Üye itibar sistemini etkinleştir" ana seçeneğine bağlıdır

en: Enable Reputation Titles for selected usergroups
tr: Seçili üye grupları için itibar ünvanlarını etkinleştir

en: Badge Icon
tr: Rozet ikonu

en: Color
tr: Renk

en: Custom Title
tr: Özel başlık

en: Number of Posts
tr: Yazı sayısı

en: Level
tr: Seviye

en: More
tr: Daha fazla

en: Rating Icon
tr: İkon

en: Rating Color
tr: Renk

en: Full Badge
tr: Tam rozet

en: Short Badge
tr: Kısa rozet

en: Member Title
tr: Üye ünvanı

en: Min Number of Posts
tr: En az yazı sayısı

en: Rating Level
tr: Seviye

en: Member Reputation
tr: Üye itibarı

en: Lost Password URL
tr: Kayıp parola URL

en: Register URL
tr: Kayıt URL

en: Login URL
tr: Giriş URL

en: Use this option only if you have set other pages for authorization. 
                            wpForo doesn't change its own URLs, these options are only for other plugin compatibility. 
                            For example, if you use BuddyPress or Ultimate Member plugin you can set these values:
tr: Bu seçeneği yalnızca yetkilendirme için başka sayfaları ayarladıysanız kullanın. 
                            WpForo kendi URL'lerini değiştirmez, bu seçenekler yalnızca diğer eklentilerin uyumluluğu içindir. 
                            Örneğin, BuddyPress veya Ultimate Member eklentisini kullanıyorsanız, bu değerleri ayarlayabilirsiniz:

en: Custom Authorization URLs
tr: Özel yetkilendirme URL'leri

en: Members URL structure
tr: Üye URL yapısı

en: minutes
tr: dakika

en: Online status timeout
tr: Oturum zaman aşımı

en: Add New Language
tr: Yeni Çeviri Ekle

en: Language XML file
tr: Dil XML dosyası

en: Forum Language
tr: Forum dili

en: Use greater than 5 - below Posts, 10 - below Media, 15 - below Links, 20 - below Pages, 25 - below comments, 60 - below first separator, 65 - below Plugins, 70 - below Users, 75 - below Tools, 80 - below Settings, 100 - below second separator
tr: Yazı altı için 5'ten büyük kullanın - medya altı için 10, bağlantı altı için 15,sayfa altıiçin 20, yorum altı için 25, ilk ayıraç altı için 60,eklenti altı için 65, kullanıcı altı için 70, araç altı için 75, ayar altı için 80, ikinci ayıraç altı için 100

en: The position in the menu order wpForo should appear.
tr: Menü sıralamasında wpForo'nun konumu.

en: Dashboard Menu Position
tr: WP Kontrol Paneli Menü Pozisyonu

en: Forum Base URL
tr: Forum Ana Sayfa Adresi

en: Forum Description
tr: Forum Açıklaması

en: Forum Title
tr: Forum Başlığı

en: Update Options
tr: Güncelle

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Please enable this option to help wpForo get more popularity as your thank to the hard work we do for you totally free. This option adds a very small icon in forum footer, which will allow your site visitors recognize the name of forum solution you use.
tr: WpForo'nun daha popüler hale gelmesine yardım etmek için,size sunduğumuz bu ücretsiz ve zor çalışmanın teşekkürü olarak bu seçeneği aktifleştirin. Bu seçenek forum altbilgisine site ziyaretçilerinizin kullandığınız forum çözümünün adını tanımasına olanak tanıyacak çok küçük bir simge ekler.

en: Help wpForo to grow, show plugin info
tr: wpForo'nun gelişmesine yardım et, eklenti bilgisini göster

en: Enable wpForo Font-Awesome Lib
tr: wpForo font-Awesome kütüphanesini etkinleştir

en: Enable wpForo SEO for Meta Tags
tr: Meta etiketler için wpforo SEO'yu etkinleştir

en: Enable wpForo SEO for Meta Titles
tr: Meta başlıklar için wpforo SEO'yu etkinleştir

en: Enable Member Cache
tr: Üye önbelleğini etkinleştir

en: Enable Member Rating Titles
tr: Üye itibar ünvanlarını etkinleştir

en: Enable Member Rating
tr: Üye itibar sistemini etkinleştir

en: Allow Member Signature
tr: Üye imzalarına izin ver

en: Enable Custom Avatars
tr: Özel avatarları etkinleştir

en: Enable Avatars
tr: Avatarları etkinleştir

en: Replace Author Avatar with Forum Profile Avatar
tr: Yazar avatarını forum profil avatarı ile değiştir

en: Replace Comment Author Link to Forum Profile
tr: Yazar yorum bağlantısı ile forum profil bağlantısını değiştir

en: Replace Author Link to Forum Profile
tr: Yazar bağlantısı ile forum profilini değiştir

en: Show Forum Statistic
tr: Forum istatistiğini göster

en: Show Breadcrumb
tr: Gezinme çubuğunu göster

en: Show Top Search
tr: Üst aramayı göster

en: Show Top/Menu Bar
tr: Üst menü çubuğunu göster

en: Show Forum Page Title
tr: Forum sayfa başlığını göster

en: This option doesn't affect website admins.
tr: Bu ayar site yöneticilerini etkilemez.

en: Show Admin Bar for Members
tr: Üyeler için yönetim çubuğunu göster

en: Update
tr: Güncelle

en: Save
tr: Kaydet

en: Access name
tr: Erişim adı

en: delete
tr: sil

en: Are you sure you want to remove this access set? Usergroups which attached to this access will lost all forum permissions.
tr: Bu erişim ayarını silmek istediğinizden emin misiniz? Bu erişime ekli olan üye grupları tüm forum izinlerini kaybedecektir.

en: edit
tr: düzenle

en: Access names
tr: Erişim adları

en: Add New Forum Access
tr: Yeni forum erişimi ekle

en: All sub-forums, topics and replies will be attached to selected forum. Layout will be inherited from this forum.
tr: Tüm alt forumlar, konular ve cevaplar seçilen foruma eklenecektir. Bu forumdan alınan şablon kullanılacaktır.

en: If you want to delete this forum and keep its sub-forums, topics and replies, please select a new target forum in dropdown below
tr: Bu forumu silmek ve alt forumlarını, konularını ve iletilerini saklamak isterseniz, lütfen aşağıdaki açılan menüden yeni bir hedef forum seçin

en: This action will also delete all sub-forums, topics and replies.
tr: Bu işlem aynı zamanda tüm alt forumları, konuları ve cevapları silecek.

en: Meta Description
tr: Meta açıklama

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr: Kısa ad, "Slug",  ismin URL dostu versiyonudur Genellikle hepsi küçük ve yalnızca harf, sayı ve kısa çizgiler (-) içerir.

en: Forum Slug
tr: Forum kısa adı

en: View
tr: Görüntüle

en: Delete
tr: Sil

en: Are you sure you want to delete this forum?
tr: Bu forumu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Publish
tr: Yayımla

en: No layout found.
tr: Şablon bulunamadı.

en: Category Layout
tr: Kategori görünümü

en: Use as Category
tr: Kategori olarak kullan

en: No parent
tr: Yok

en: Parent Forum
tr: Bağlı forum

en: This is a forum description. This content will be displayed under forum title on the forum list.
tr: Bu forum açıklamasıdır. Bu içerik forum listesinde forum başlığı altında görünecektir.

en: Enter description here . . .
tr: Açıklamayı buraya girin...

en: Enter forum title here
tr: Forum başlığını buraya girin

en: Save forums order and hierarchy
tr: Forum sıralaması ve hiyerarşiyi kaydet

en: Please drag and drop forum panels to set parent-child hierarchy.
tr: Lütfen forum panellerini sürükle bırak yaparak ana kategori- alt kategori hiyerarşisini ayarlayın.

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Categories and Forums
tr: Kategori ve Forumlar

en: Screen Options
tr: Ekran seçenekleri

en: Number of Columns
tr: Sütun sayısı

en: Screen Layout
tr: Ekran şablonu

en: Forum Meta
tr: Forum meta

en: Slug
tr: Kısa ad

en: Permissions
tr: İzinler

en: Forum Options
tr: Forum Ayarları

en: Show on screen
tr: Ekranda göster

en: Attachments Size
tr: Dosya eki boyutu

en: Attachments
tr: Dosya ekleri

en: Members Online
tr: Çevrimiçi üyeler

en: Members
tr: Üyeler

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Topics
tr: Konular

en: Forums
tr: Forumlar

en: Board Statistic
tr: Forum istatistikleri

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Available
tr: Mevcut

en: Server Information
tr: Sunucu bilgisi

en: Support Forum
tr: Destek forumu

en: wpForo Website
tr: Web sitesi

en: Active Theme
tr: Aktif tema

en: You are currently running
tr: Sürüm

en: General Information
tr: Genel bilgi

en: Thank you for using wpForo! wpForo is a professional bulletin board for WordPress, and the only forum software which comes with Multi-layout template system.
                                        The "Extended", "Simplified" and "Question &amp Answer" layouts fit almost all type of discussions needs. You can use wpForo for small and extremely large communities. 
                                        <br />If you found some issue or bug please open a support topic in plugin page or in our support forum at gVectors.com. If you liked wpForo please leave some good review for this plugin. We really need your good reviews. 
                                        If you didn't like wpForo please leave a list of issues and requirements you'd like us to fix and add in near future. We're here to help you and improve wpForo as much as possible.
tr: wpForo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. wpForo, WordPress için profesyonel bir ileti panosu ve çoklu düzen şablonuyla birlikte gelen tek forum yazılımıdır.
                                        "Genişletilmiş", "Basitleştirilmiş" ve "Soru &amp Cevap" düzenleri hemen hemen her tür forum ihtiyaçlarına uygundur. WpForo'yu hem küçük hemde son derece büyük topluluklar için kullanabilirsiniz. 
                                        <br /> Bir sorun veya hata bulduysanız lütfen eklenti sayfasında veya gVectors.com' daki destek forumumuzda bir başlık açın. WpForo'yu sevdiyseniz, lütfen bu eklenti için iyi bir inceleme yazabilirsiniz. Gerçekten de iyi değerlendirmelere ihtiyacımız var. 
                                        WpForo'yu beğenmediyseniz, düzeltilmesi ve yakın gelecekte eklenmesi için bir hata düzeltme ve istek listesi gönderin. WpForo'yu olabildiğince geliştirmek ve  size yardım etmek için buradayız.

en: Welcome Message
tr: Hoşgeldiniz!

en: wpForo Dashboard
tr: wpForo Kontrol Paneli
